Lokomotiv Moskva - Spartak Moskva 0:2Suchý rozhodl moskevské derby a poslal Spartak do předkola LM

Moskva

Český obránce Marek Suchý ze Spartaku rozhodl v posledním kole ruské ligy moskevské derby s Lokomotivem a svůj tým poslal do předkola Ligy mistrů. Spartak se díky výhře 2:0 posunul na druhé místo tabulky před dalšího městského rivala CSKA, který prohrál 1:3 v Kazani a zahraje si jen Evropskou ligu.

Marek Suchý ještě v dresu Slavie.

CSKA, v jehož dresu odehrál posledních 25 minut český útočník Tomáš Necid, vstupoval do závěrečného kola v lepší pozici, protože před Spartakem vedl o bod.

Na hřišti vítěze Ruského poháru Kazaně se dokonce minutu před poločasem dostal díky Keisuke Hondovi do vedení, po poločase však třikrát inkasoval a musel čekat na výsledek z derby.

V něm načal ve 23. minutě Suchý po rohovém kopu McGeadyho hlavičkou k bližší tyči skóre a svůj střelecký účet v této sezoně navýšil na tři zásahy. Pět minut před přestávkou pak na konečných 2:0 zvýšil ruský reprezentační útočník Arťom Dzjuba.

CSKA doprovodí do Evropské ligy Dynamo Moskva a Machačkala, které si zahrají předkola. Triumfem v poháru si totéž zajistila i Kazaň. Přímo sestupují Nalčik a Tomsk, Rostov na Donu sehraje baráž o udržení s Jaroslavlí, FC Nižnij Novgorod v derby s Volgou Nižnij Novgorod.

Ruská fotbalová liga - 44. kolo:
Skupina o 1.-8. místo:
Kazaň - CSKA Moskva 3:1, Kubaň Krasnodar - Dynamo Moskva 1:1, Lokomotiv Moskva - Spartak Moskva 0:2 (první gól Suchý), Machačkala - Petrohrad 0:2.