Dunajská Streda - Žilina 0:2Fotbalisté Žiliny vyhráli ligu dva body před Hoftychovou Trnavou

Bratislava

Fotbalisté Žiliny získali pošesté titul ve slovenské lize a vyrovnali tak rekord Slovanu Bratislava. V dnešním posledním kole vyhráli 2:0 v Dunajské Stredě a nechali za sebou o dva body Trnavu trenéra Pavla Hoftycha, které nebylo nic platné vítězství 2:0 v Nitře.

Český trenér fotbalistů Spartaku Trnava Pavel Hoftych děkuje divákům. Trnava pod jeho vedením skončila na druhém místě za Žilinou.

Žilina získala slovenské double po turbulentní sezoně, jež pro ni začala ještě před prvním ligovým kolem odvoláním Pavla Hapala. Tým po českém kouči převzal Ľuboš Nošický, jehož překvapivě před měsícem na lavičce lídra tabulky nahradil Nizozemec Frans Adelaar. Bývalý trenér Sparty Rotterdam, Haagu či Utrechtu dovedl Žilinu nejprve k triumfu ve Slovenském poháru a dnes i k mistrovskému titulu.

K jistotě ligového triumfu potřeboval vedoucí tým tabulky zvítězit na hřišti sestupující Dunajské Stredy, ale po prvním poločase byl stav 0:0. V té době už v souběžně hraném duelu Trnava v Nitře vedla a existovala možnost, že vzhledem k vyrovnané bilanci vzájemných zápasů by za rovnosti bodů musel o mistrovi rozhodnout dodatečný duel na neutrální půdě.

Naděje Spartaku trvala do 55. minuty, kdy se do vlastní sítě trefil hráč Dunajské Stredy Marcin a poslal favorizovanou Žilinu do vedení. Její vítězství a zisk titulu potvrdil tři minuty před koncem střídající Deza.

Loňský mistr Slovan Bratislava obsadil třetí místo s odstupem šesti bodů za Trnavou.

Slovenská fotbalová liga - 33. kolo:
Dunajská Streda - Žilina 0:2 (55. vlastní J. Marcin, 87. Deza),Košice - Senica 0:0, Nitra - Trnava 0:2 (31. Vyskočil, 83. Schranz), Prešov - Slovan Bratislava 2:1 (50. M. Marcin, 66. Petráš - 20. Halenár), Ružomberok - Banská Bystrica 2:0 (45. Masaryk, 90.+1 Almaský), Zlaté Moravce - Trenčín 2:3 (26. a 37. Orávik - 60. a 62. Hlohovský, 83. Mazan).