Mönchengladbach s třemi Čechy si vyšlápl na Bayern

BERLÍN/LONDÝN

Odvolání trenéra Facha zřejmě znamenal pro hráče Mönchengladbachu ten správný impulz. Borussia se s třemi českými fotbalisty porazila mnichovský Bayern 2:0 a zastavila svůj pád do suterénu. Německou ligu vede Wolfsburg s tříbodovým náskokem na Schalke. Manchester United před středečním utkáním se Spartou v Lize mistrů prohrál v anglické lize v Portsmouthu 0:2.

Fotbalisté Wolfsburgu mohou být tentokrát za vládnutí v německé bundeslize vděční jedinému muži - Martinu Petrovovi. Bulharský útočník totiž při výhře 4:3 nad nováčkem z Mohuče nastřílel všechny čtyři góly svého týmu, z toho dva z pokutových kopů.

Prosadili se Koller a Jarolím

Po středeční výhře 1:0 v Berlíně si další nejtěsnější vítězství připsali fotbalisté Dortmundu. Důležité tři body na cestě z krize tentokrát trefil v utkání s Leverkusenem Ewerthon, jemuž připravil gólovou akci Jan Koller.

Hrdinou utkání na hřišti úřadujícího mistra Brém mohl být David Jarolím. Záložník Hamburku poslal svůj tým do vedení ve 22. minutě hlavou po centru Mpenzy, ale dvě minuty poté, co ho trenér vystřídal, se podařilo favoritovi vyrovnat.

V souboji o špici tabulky mezi Schalke a Stuttgartem padlo všech pět gólů v úvodních třiatřiceti minutách. Již po čtyřiceti sekundách se trefil král střelců minulé sezóny Ailton, jehož hned ve druhé minutě napodobil Kobiašvili. Když přidal ve 25. minutě Lincoln třetí zásah, vypadalo to na debakl svěřenců trenéra Sammera. Ti se sice nevzdali, na víc než snížení jim to však nestačilo.

Německá liga - 11. kolo:
Dortmund - Leverkusen 1:0 (41. Ewerthon), Freiburg - Hertha Berlín 1:3 (25. Cairo - 36. Rafael, 50. Gilberto, 63. Friedrich), Hannover - Bochum 3:0 (16. Christiansen, 64. Stendel, 88. Leandro), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 2:0 (49. Pletsch, 83. Van Hout), Wolfsburg - Mohuč 4:3 (45.+1 z pen., 45.+3, 57. z pen. a 62. Petrov - 15. Abel, 17. Casey, 75. Babatz), Schalke - Stuttgart 3:2 (1. Ailton, 2. Kobiašvili, 25. Lincoln - 30. Soldo, 33. Szabics), Brémy - Hamburk 1:1 (22. Jarolím - 74. Schulz).

Teprve druhou porážku v této sezóně Premier League utrpěl Manchester United v Portsmouthu, kde prohrál 0:2. Český záložník Patrik Berger nastoupil v základní sestavě domácího týmu, ale v poločase byl střídán.

Manchester je v tabulce na šestém místě a mohou ho ještě přeskočit Liverpool a Newcastle. Pouze o bod se vzdálili Manchesteru fotbalisté Arsenalu, kteří se v dnešním utkání překvapivě trápili se Southamptonem, který na stadionu Highbury sahal po senzační výhře, teprve své druhé v sezóně. Remízu 2:2 zařídil Arsenalu až v nastaveném čase střídající Nizozemec Van Persie.

Na Arsenal se bodově dotáhla Chelsea, která rozstřílela West Bromwich na jeho hřišti 4:1. Český reprezentant Petr Čech inkasoval v jedenáctém ligovém utkání v brance Chelsea teprve potřetí - v 56. minutě za stavu 2:0 neudržel Kanuovu střelu a do odkryté branky skóroval Maďar Gera. Vzápětí však Duff opět upravil na dvoubrankový rozdíl a v závěru ještě vyšperkoval skóre Lampard.

Anglická liga - 11. kolo:
Birmingham City - Crystal Palace 0:1 (41. Johnson), Arsenal - Southampton 2:2 (67. Henry, 90. Van Persie - 80. a 85. Delap), Charlton - Middlesbrough 1:2 (46. Johansson - 21. vlastní Karkúrí, 58. Zenden), Everton - Aston Villa 1:1 (33. Bent - 23. Hendrie), Fulham - Tottenham 2:0 (33. Boa Morte, 61. Cole), Portsmouth - Manchester United 2:0 (53. Unsworth z pen., 72. Aiyegbeni), West Bromwich Albion - Chelsea 1:4 (56. Gera - 45. Gallas, 51. Gudjohnsen, 59. Duff, 81. Lampard).