Baroš zachránil Liverpoolu remízu

Milan Baroš zachránil Liverpoolu remízu na hřišti Blackburnu. Reprezentační útočník se prosadil za nepříznivého stavu 1:2 devět minut po přestávce a zblízka překonal Friedela v brance domácích. Baroš se musel celý zápas vyrovnávat s tvrdou osobní obranou Tugaye, nakonec se však od svého strážce alespoň jednou odpoutal a vstřelil čtvrtý gól v sezóně.

Liverpool dnes přišel nejen o dva body, ale také na delší dobu o Barošova kolegu z útoku Djibrila Cissého. Francouzského útočníka museli v bolestech odnést na nosítkách po střetu s obráncem McEveleym. Vyšetření ukázalo, že si zlomil holení a lýtkovou kost na levé noze a podle klubového mluvčího si zřejmě do konce sezóny nezahraje.

Anglická liga - 12. kolo:
Blackburn - Liverpool 2:2 (16. Bothroyd, 45. Emerton - 7. Riise, 54. Baroš).

Gól ukrajinského útočníka Ševčenka rozhodl o vítězství fotbalistů AC Milán na hřišti Sampdorie Janov v devátém kole italské ligy. Červenočerní tak ztrácejí na druhém místě tabulky jen dva body na vedoucí Juventus, který hraje v neděli s Chievem.

Pět minut před koncem přišel Inter Milán o vítězství nad Laziem, když na 1:1 vyrovnal Talamonti. Na začátku druhého poločasu poslal domácí tým do vedení Brazilec Adriano, který se díky sedmé brance v sezóně osamostatnil v čele tabulky střelců italské ligy.

Italská liga - 9. kolo:
Inter Milán - Lazio 1:1 (46. Adriano - 85. Talamonti), Sampdoria - AC Milán 0:1 (76. Ševčenko).

Fotbalistům Barcelony jakoby po skvělém úvodu sezóny trochu docházel dech. Ve středu vypadli po prohře s třetiligovým soupeřem z domácího poháru a dnes podruhé ztratili body ve španělské lize. Na hřišti Bilbaa uhráli jen remízu 1:1, přestože hráli od 80. minuty proti deseti.

Po sérii čtyř porážek v lize i pohárech naopak konečně bodovala Valencie. V sobotním utkání španělské ligy vedli nad Atlétikem Madrid od 65. minuty díky Angulovi, a když byl vzápětí vyloučen hostující Paunovič, zdálo se, že své fanoušky potěší výhrou. Jenže deset minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1 Torres.

Španělská liga - 9. kolo:
Valencie - Atlético Madrid 1:1 (65. Angulo - 80. Torres), Bilbao - Barcelona 1:1 (14. Yeste - 11. Eto'o).

Fotbalisté Lyonu se udrželi v čele francouzské ligy díky vítězství 1:0 nad Štrasburkem. Radost z výhry však trenérovi Paulu Le Guenovi pokazilo zranění brazilského obránce Cacapy, kterého v 35. minutě zastavil surovým faulem Keita a byl vyloučen. Kapitán obhájců titulu má podle první diagnózy zpřetrhané kolenní vazy a hrozí mu, že přijde o zbytek sezóny včetně zápasu s pražskou Spartou v Lize mistrů.

Jeden gól stačil k výhře rovněž fotbalistům Lille, kteří tak i po utkání se St. Etienne dál zůstávají v tabulce druzí o bod za Lyonem. Na vedoucí duo ztratilo Auxerre, které doma remizovalo s Paris St. Germain 1:1. Za Auxerre odehrál celý zápas René Bolf.

Francouzská liga - 12. kolo:
Sochaux - Toulouse 2:0 (45. Mathieu, 86. Ilan), Ajaccio - Nantes 1:1 (35. Chapuis - 31. Bagayoko), Bordeaux - Lens 1:1 (68. Meriem - 60. Utaka), Lyon - Štrasburk 1:0 (68. Frau), Auxerre - St. Germain 1:1 (58. Kalou - 35. Pauleta), Lille - St. Etienne 1:0 (11. Dumont), Mety - Bastia 2:0 (4. Renouard, 5. Leca), Rennes - Caen 1:1 (84. Monterrubio z pen. - 73. Bakour), Nice - Istres 0:0.