Rostov - Machačkala 2:2Holenda pomohl Rostovu k remíze nad bývalým klubem Machačkalou

Český fotbalista Jan Holenda vstřelil v 2. kole ruské ligy premiérový gól za Rostov na Donu, kterým pomohl k domácí remíze 2:2 se svým někdejším zaměstnavatelem Machačkalou.

Šestadvacetiletý útočník, jenž se na začátku července s Anži rozloučil po dvou sezonách, dnes přišel na hřiště jako náhradník v 86. minutě a hned po dvou minutách poslal domácí do vedení.

Machačkala, hrající od 30. minuty v oslabení bez vyloučeného Brazilce Jucileie, však ve čtvrté minutě nastavení díky Rasimu Tagirbekovi vyrovnala. V minulé sezoně desátý Rostov získal první bod v tomto ročníku, ambiciózní hosté naopak poprvé ztratili.

Ruská fotbalová liga - 2. kolo:
Kazaň - Vladikavkaz 3:1, Spartak Moskva - Nižnij Novgorod 2:1, Rostov na Donu - Machačkala 2:2 (za domácí gól Holenda).