Petrohrad - Spartak Moskva 5:0Spartak se Suchým dostal pět gólů od Zenitu Petrohrad

Petrohrad

Fotbalisté Spartaku Moskva s českým reprezentačním obráncem Markem Suchým v sestavě utrpěli debakl 0:5 na hřišti Zenitu Petrohrad. V přímém duelu o vedení v tabulce tak utržili svou nejtěžší porážku v ruské lize.

Marek Suchý - ilustrační foto.

V duelu zahraničních trenérů měl již od 15. minuty nad Unaiem Emerym navrch Luciano Spalletti, jehož tým se dostal do vedení díky Kanunnikovově střele z dálky. Na 2:0 zvýšil po protiútoku v 52. minutě Bystrov.

Hosté vzápětí mohli snížit, ale neproměněná penalta Biljaletdinova a záhy i červená karta záložníka McGeadyho je definitivně zlomila. Petrohradští začali předvádět rychlé kombinace, z nichž se dvakrát gólově prosadil Širokov a po té nejpovedenější poslal míč dělovkou do šibenice Fajzulin.

Bývalý kapitán Slavie Suchý odehrál celý zápas, sedm minut před koncem dostal žlutou kartu. Úřadující mistr Zenit zůstává se skóre 12:1 v tabulce stoprocentní a Spartaku se vzdálil na tři body.