Feyenoord před odvetou se Spartou vyhrál v nizozemské lize

Rotterdam

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam zvládli před cestou do Prahy na odvetný duel 4. předkola Evropské ligy se Spartou zápas domácí ligy. Ve třetím kole soutěže vyhráli na hřišti Almela 2:1 a na kontě mají sedm bodů.

Útočník Sparty Václav Kadlec (vpravo) se snaží uniknout Darylu Janmaatovi z Feyenoordu.

Rotterdamský tým si vypracoval dvoubrankové vedení hned v prvním poločase: v páté minutě otevřel skóre obránce Daryl Janmaat, minutu před přestávkou zvýšil záložník Lex Immers.

Ve druhém poločase sice snížil na 1:2 Lerin Duarte, ale další gól nepadl. Hráče Feyenoordu tak nemuselo mrzet, že v poslední minutě první půle neproměnil penaltu Sekou Cissé.

Oproti duelu proti Spartě chyběl Feyenoordu obránce Joris Mathijsen, který pykal za vyloučení z posledního kola, a trenér Ronald Koeman zvolil rozestavení 4-4-2: Mulder - Janmaat, Martins, Kongolo, Nelom - Leerdam, Immers, Clasie, Vormer (80. Singh) - Schaken (68. Fernandez), Cissé.

Sparta přišla ve čtvrtek v Rotterdamu o vítězství ve třetí minutě nastavení, do odvety tak 30. srpna vstoupí s výsledkem 2:2.