Evropské ligy

Feyenoord před odvetou se Spartou vyhrál v nizozemské lize

26. srpna 2012 16:32 - Rotterdam
(Aktualizováno: 26. srpna 2012 16:41)

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam zvládli před cestou do Prahy na odvetný duel 4. předkola Evropské ligy se Spartou zápas domácí ligy. Ve třetím kole soutěže vyhráli na hřišti Almela 2:1 a na kontě mají sedm bodů.

Vlastimil Vacek, ČTK

Rotterdamský tým si vypracoval dvoubrankové vedení hned v prvním poločase: v páté minutě otevřel skóre obránce Daryl Janmaat, minutu před přestávkou zvýšil záložník Lex Immers.

Ve druhém poločase sice snížil na 1:2 Lerin Duarte, ale další gól nepadl. Hráče Feyenoordu tak nemuselo mrzet, že v poslední minutě první půle neproměnil penaltu Sekou Cissé.

Oproti duelu proti Spartě chyběl Feyenoordu obránce Joris Mathijsen, který pykal za vyloučení z posledního kola, a trenér Ronald Koeman zvolil rozestavení 4-4-2: Mulder - Janmaat, Martins, Kongolo, Nelom - Leerdam, Immers, Clasie, Vormer (80. Singh) - Schaken (68. Fernandez), Cissé.

Sparta přišla ve čtvrtek v Rotterdamu o vítězství ve třetí minutě nastavení, do odvety tak 30. srpna vstoupí s výsledkem 2:2.