Lokeren před cestou do Plzně v belgické lize prohrál

Brusel

Fotbalisté Lokerenu, které ve čtvrtek čeká odvetné utkání 4. kola Evropské ligy na půdě Viktorie Plzeň, si připsali druhou porážku v belgické lize. Na hřišti tabulkového souseda Gentu sice brzo vedli, ale prohráli 1:2.

Václav Procházka z Plzně (vlevo) bojuje o míč s Hamdi Harbaouim z Lokerenu.

Gent, na jehož soupisce chyběl český záložník Marcel Gecov, prohrával hned od druhé minuty, kdy se prosadil stoper Taravel. Duel ale díky penaltě Thijse z 28. a trefě Brülse ze 60. minuty otočil ve svůj prospěch.

Lokeren nastoupil v sestavě: Barry - Galitsios, Mijat Marič, Taravel, De Bock - Overmeire, Persoons (63. Tembe) - De Ceulaer, Miloš Marič (74. Saglik), De Pauw (46. Patosi) - Harbaví.

Belgičané si do Plzně přivezou náskok 2:1, který vybojovali díky penaltě Mijata Mariče ve třetí minutě nastavení.