Evropské ligy

Grygerova teč potrápila Ajax

7. listopadu 2004 17:46 - AMSTERODAM

Fotbalisté Ajaxu Amsterodam dokázali v nizozemské lize zvrátit nešťastný úvod zápasu, na kterém měl svůj podíl český obránce Zdeněk Grygera. Nakonec v Tilburgu zvítězili 3:1 a v tabulce se posunuli na čtvrté místo. Domácí se dostali se štěstím do vedení ve 14. minutě, kdy střelu Jose van Nieuwstadta tečoval do vlastní branky právě Grygera.

archiv

Ještě před koncem poločasu ale skóre otočil dvěma góly v rozmezí osmi minut Rosales.

Grygera odehrál v dresu Ajaxu celý zápas. Reprezentační kapitán Tomáš Galásek, kterého v poslední době trápilo zranění zad, přišel na hřiště v duelu proti svému bývalému klubu v 70. minutě místo Pienaara.

Vedoucí tři týmy potvrdily své postavení vysokými výhrami. První Eindhoven zvítězil na půdě Den Bosche 3:0, Feyenoord dal Bredě ještě o gól víc a stejným skóre vyhrál Alkmaar nad Utrechtem.