Evropské ligy

Groningen - Arngem 0:3

Kalas přispěl v nizozemské lize k výhře Arnhemu nad Groningenem

16. září 2012 18:55 - Amsterodam

Český fotbalový obránce Tomáš Kalas přispěl gólem k výhře oslabeného Arnhemu 3:0 nad Groningenem v nizozemské lize. V zápase 5. kola se prosadil i bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried.

vitesse.nl

Vitesse nezačal v Groningenu dobře a už po půlhodině hry dostal červenou kartu záložník Van der Heijden. Hosté se však i v oslabení dostali do vedení, poté co se v 62. minutě trefil Japonec Havenaar. V posledních třech minutách pak navýšili vedení prvním zásahem v sezoně Kalas, hostující z Chelsea, a Wilfried, jenž se prosadil už třikrát.

Arnhem vyhrál počtvrté z pěti zápasů a patří mu druhé místo v tabulce s dvoubodovou ztrátou na dosud stoprocentní Twente Enschede.

Nizozemská fotbalová liga - 5. kolo:
Almelo - Breda 2:1, Alkmaar - Roda Kerkrade 4:0, Utrecht - PSV Eindhoven 1:0, Groningen - Arnhem 0:3 (gól Kalas).
1. Twente Enschede 5 5 0 0 15:4 15
2. Arnhem 5 4 1 0 9:2 13
3. Ajax Amsterodam 5 3 2 0 17:5 11
4. Feyenoord Rotterdam 5 3 1 1 6:3 10
5. PSV Eindhoven 5 3 0 2 15:6 9
6. Haag 5 2 2 1 11:8 8
7. Alkmaar 5 2 2 1 10:8 8
8. Utrecht 5 2 2 1 6:4 8