Groningen - Arngem 0:3Kalas přispěl v nizozemské lize k výhře Arnhemu nad Groningenem

Amsterodam

Český fotbalový obránce Tomáš Kalas přispěl gólem k výhře oslabeného Arnhemu 3:0 nad Groningenem v nizozemské lize. V zápase 5. kola se prosadil i bývalý sparťanský útočník Bony Wilfried.

Tomáš Kalas v dresu Vitesse Arnhem

Vitesse nezačal v Groningenu dobře a už po půlhodině hry dostal červenou kartu záložník Van der Heijden. Hosté se však i v oslabení dostali do vedení, poté co se v 62. minutě trefil Japonec Havenaar. V posledních třech minutách pak navýšili vedení prvním zásahem v sezoně Kalas, hostující z Chelsea, a Wilfried, jenž se prosadil už třikrát.

Arnhem vyhrál počtvrté z pěti zápasů a patří mu druhé místo v tabulce s dvoubodovou ztrátou na dosud stoprocentní Twente Enschede.

Nizozemská fotbalová liga - 5. kolo:
Almelo - Breda 2:1, Alkmaar - Roda Kerkrade 4:0, Utrecht - PSV Eindhoven 1:0, Groningen - Arnhem 0:3 (gól Kalas).