Coimbra v portugalské lize remizovala s Benfikou

Lisabon

Fotbalisté Coimbry, kteří ve čtvrtek na úvod základní skupiny Evropské ligy prohráli 1:3 v Plzni, si v domácí soutěži téměř připsali cenný skalp. Ve čtvrtém kole portugalské ligy doma dvakrát vedli nad Benfikou Lisabon, která však v závěru duel plný penalt srovnala na 2:2.

Académica se dostala do vedení nad vicemistrem díky penaltě Cissého v 26. minutě. O vedení a vyloučeného obránce Gala ale přišla šest minut po pauze, kdy rovněž z penalty srovnal Cardozo.

Dvacet minut před koncem však domácí tým i v oslabení opět posunul do vedení Wilson Eduardo do třetice z penalty. Na konečných 2:2 vyrovnali hosté pět minut před koncem zásluhou Limy.

Coimbra, která přivítá Plzeň na svém stadiónu 22. listopadu, odehrála zápas v sestavě: Ricardo - Galo, Flávio, Ferreira, Cabral - China, Makelele, Cleyton - Wilson Eduardo (85. Edinho), Cissé (32. Ogu), Marinho (52. Dias).