Rubriky:

Evropské ligy

Kapitán Zenitu Denisov se bouří, že vydělává míň než nové hvězdy

25. září 2012 11:00 - Petrohrad

"Chci o dva milióny víc, nebo odejdu," prohlásil kapitán Zenitu Petrohrad, který s ročním platem 3 milióny eur (asi 72 miliónů korun) není spokojen. Naštvalo ho hlavně to, že nové posily jako Brazilec Hulk a Belgičan Axel Witsel berou víc než on. Klub se ale s osmadvacetiletým fotbalistou dvakrát nepáral a přeřadil ho do rezervního mužstva.

 

ČTK/AP

"Nejsem proti zahraničním hráčům, ale v týmu musí panovat rovnováha. Ano, klub koupil dobré hráče, ale jsou vážně o tolik lepší než my, že mají brát třikrát více než my?" řekl Denisov listu Sport-Express. Kapitán ruské reprezentace na letošním mistrovství Evropy údajně vydělává tři milióny eur za sezónu.

"V Zenitu už byli výborní hráči, vyhrávali jsme tituly stejně jako tihle noví hráči. Pochopil bych to, kdyby přišli Messi nebo Iniesta. Ti by stáli za jakoukoli cenu," prohlásil záložník.

Zenit koupil útočníka Hulka a záložníka Witsela začátkem září dohromady za téměř dvě miliardy korun. Od jejich příchodu však klub nevyhrál. "Tým je rozhozený, snažil jsem se to vedení vysvětlit. Je třeba, aby měli ruští hráči respekt, zvlášť my, co jsme se v Petrohradu narodili a vždy jsme tvořili jádro Zenitu. V žádné přední evropské lize neexistuje, aby zahraniční hráči měli lepší zacházení, právě naopak. Musejí převyšovat místní, aby se do týmu dostali," uvedl Denisov, který působí v Zenitu celou kariéru od roku 2002 a získal s ním tři ligové tituly i Pohár UEFA v roce 2008.

Pokud mu vedení klubu nevyhoví, chce si v lednu najít jiné angažmá. "Mám ve smlouvě výstupní klauzuli, která není velká. Je to dvanáct miliónů eur. Mám tenhle klub rád a nikde jinde hrát nechci, ale nemám v úmyslu v 28 letech končit," řekl Denisov, jenž má v Petrohradu smlouvu do roku 2015.

"Hráči jeho typu destabilizují tým"

Podle představitelů Zenitu nejsou jeho požadavky oprávněné. "Už teď patří k nejlépe placeným hráčům nejen v Zenitu, ale v celé ruské lize. Jeho plat odpovídá tomu, co hráči jeho kalibru vydělávají v evropských klubech," uvedlo vedení na klubovém webu.

Kouč Luciano Spalletti si postěžoval, že někteří hráči destabilizují tým. "Tihle hráči se pletou a my se s nimi vypořádáme, protože jinak na to doplatí celé mužstvo," řekl italský trenér. Zenit je v lize po devíti zápasech pátý se ztrátou čtyř bodů na vedoucí CSKA Moskva.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit