Utrecht

Už na druhou příčku vystoupali fotbalisté Vitesse Arnhem po vítězství v 7. kole nizozemské ligy nad Utrechtem. Na výhře 2:1 se největší měrou podílel někdejší sparťanský útočný miláček Bony Wilfried. Jeden gól vstřelil a druhý připravil. Fanoušci Sparty mohou jen smutně přemítat, jak moc by se jim jejich někdejší útočné eso hodilo v současné mizerné formě.

Wilfried sestřelil Utrecht

V Utrechtu padaly všechny branky až ve druhé půli. V 55. minutě na sebe při rychlém protiútoku Wilfried natáhl tři protihráče a přesně načasovanou přihrávkou vyslal do brejku Marka van Ginkela, fotbalistu vizáží ne nepodobného sparťanskému útočníkovi Václavu Kadlecovi, který se štěstím propálil domácího gólmana.

O pět minut později zahájil na pravé straně další útočnou akci český obránce Tomáš Kalas. Míče se zmocnil Brazilec Jonathan Reis, narazil si s Wilfriedem, balón v pokutovém území bohužel ztratil. Wilfried však v akci pokračoval, opuštěný balón sebral a nekompromisně ho uklidil do sítě. Pro útočníka Pobřeží slonoviny to byl již pátý gól. Lepším střelcem tamní ligy je v probíhající sezóně už jen Američan Josmer Volmy Altidore ve službách Alkmaaru, který se trefil sedmkrát.

Domácím se ještě podařilo snížit zásluhou Jacoba Mulengy ze Zambie, ale na zisk bodu či bodů to domácím nestačilo. Utrecht je po sedmi kolech na šesté příčce nizozemské ligy, Arnhem je s jednobodovou ztrátou druhý. Lídrem zůstává Twente Enschede, které o víkendu utrpělo první porážku na hřišti Ajaxu Amsterdam (0:1).