Koller s Rosickým vypadli v Německém poháru s Hannoverem

Fotbalisté Dortmundu se už mohou soustředit pouze na ligovou soutěž. Borussia v úterý prohrála v osmifinále Německého poháru 0:1 v Hannoveru a šanci proniknout do pohárové Evropy má tak pouze přes bundesligu. V sestavě týmu, jemuž patří v tabulce až dvanáctá pozice, se objevili oba čeští reprezentanti Jan Koller a Tomáš Rosický.

Fotbalisté Dortmundu se rozloučili s Německým pohárem.

Rosického, jenž neměl původně k utkání vůbec nastoupit, však zřejmě kvůli zdravotním problémům vystřídal již v 33. minutě Senesie.

Zápas měl kuriózní předehru - zmatky v hledišti, kam se nacpalo rekordních 38764 diváků, odložily start zápasu o osmnáct minut. A fanoušci rozhodně nelitovali.

Hannover poslal do vedení v 59. minutě Schröter a devět minut před koncem kopali domácí dokonce penaltu. Tu ale Christiansen zahodil a o tři minuty později dostali stejnou šanci Dortmundští. Ani Ewerthon však netrefil branku, a tak se z postupu mezi nejlepších osm radovali domácí i s Jiřím Štajnerem, jenž přišel na hřiště v 88. minutě.

K senzaci se schylovalo v Brémách, kde obhájce pohárového triumfu i ligového titulu musel absolvovat prodloužení s druholigovým Trevírem. Od ostudy zachránil Werder svým druhým gólem v zápase na konci prvního prodloužení Dán Jensen a pojistku pak přidal Chorvat Klasnič.

Poprvé v takřka stoleté klubové historii si zahrají čtvrtfinále poháru fotbalisté Bielefeldu. Arminia s českým obráncem Petrem Gabrielem v sestavě neměla příliš práce s druholigovým Karlsruhe a postoupila po výhře 4:0. Dvěma góly se blýskl Albánec Škela.

Zbývající čtyři osmifinálová utkání se hrají ve středu.

Německý pohár - osmifinále
Bayern Mnichov (amatéři) - Braunschweig 3:2 (53. a 58. Guerrero, 63. Semler - 70. Bick, 74. Graf), Bielefeld - Karlsruhe 4:0 (4. a 72. Škela, 50. Dammeier z pen., 55. Buckley), Hannover - Dortmund 1:0 (59. Schröter), Brémy - Trevír 3:1 po prodl. (5. a 105.+1 Jensen, 120.+1 Klasnič - 57. Labak).

Bordeaux už je ze hry venku

Záložník Jaroslav Plašil odehrál za Monako celý zápas francouzského Ligového poháru proti fotbalistům druholigového Sedanu, v němž si jeho tým výhrou 1:0 zajistil postup do dalšího kola. Úvodní duel znamenal konečnou pro dvě prvoligová mužstva, která nestačila na své soupeře z nižší soutěže.

Fotbalisté Bordeaux, jimž patří ve francouzské lize osmé místo, nestačili v Dijonu na místní druholigový tým a z města proslaveného tradiční hořčicí odjeli s porážkou 1:2 po prodloužení. Hráči jedenáctého celku nejvyšší soutěže Toulouse zase nezvládli penaltový rozstřel a na jejich účet se radovali soupeři z Clermontu.

Francie - Ligový pohár, 1. kolo
Sedan (II) - Monako 0:1, Nice - Lens 1:1, na pen. 4:5, Mety - Bastia 1:2 po prodl., Ajaccio - Caen 0:2, St. Etienne - Creteil (II) 3:1, Brest (II) - Sochaux 1:2, Dijon (II) - Bordeaux 2:1 po prodl., Troyes (II) - Štrasburk 1:3, Clermont (II) - Toulouse 0:0, na pen. 5:4.

Watford vyřadil Southampton

O největší překvapení v osmifinále anglického Ligového poháru se postarali hráči druholigového Watfordu, kteří si vyšlápli na Southampton. Klub, který v minulosti vlastnil známý zpěvák Elton John, porazil účastníka Premier League jednoznačně 5:2 a postoupil do čtvrtfinále.

Další favorité už nezaváhali. Arsenal, jenž nastoupil v 'rezervní' sestavě, zachránili proti Evertonu dva teenageři - dvakrát se trefil sedmnáctiletý Ital Lupoli, třetí branku přidala o rok starší nizozemská naděje Owusu-Abeyie.

Dvěma přesnými zásahy pomohl k postupu Tottenhamu na hřišti Burnley Robbie Keane, dvakrát se trefil v utkání v Cardiffu také Yakubu z Portsmouthu, za nějž opět nenastoupil zraněný Patrik Berger.

Anglie - Ligový pohár, osmifinále
Arsenal - Everton 3:1 (52. a 85. Lupoli, 25. Owusu-Abeyie - 8. Gravesen), Burnley - Tottenham 0:3 (31. a 52. Robbie Keane, 58. Dafoe), Cardiff - Portsmouth 0:2 (47. a 55. z pen. Yakubu), Watford - Southampton 5:2 (52. a 62. Chambers, 39. Dyer, 66. Helguson, 84. Bouazza - 84. Blackstock, 88. Ormerod).