Rubriky:

Evropské ligy

Baroš: Trofej by si zasloužil Francouz Henry

10. listopadu 2004 12:23 - PRAHA

Čtyři zástupce má český fotbal v padesátičlenné nominaci francouzského časopisu France Football na evropského hráče roku. Mimo obhájce trofeje Pavla Nedvěda jsou to brankář Chelsea Petr Čech, záložník Dortmundu Tomáš Rosický a Milan Baroš. Útočník Liverpoolu má z nominace radost a v rozhovoru pro Právo přiznává, že v celkovém pořadí by ještě pár bodů rád získal.

Co pro vás znamená, že vás týdeník France Football zařadil mezi padesát fotbalistů, z nichž vzejde vítěz ankety Zlatý míč?
Hodně si toho vážím, je to čest. Jedná se o jeden z největších individuálních úspěchů mojí kariéry. Myslím, že je to v první řadě ohodnocení mistrovství Evropy, které mi vyšlo. Vždyť na jaře jsem byl zraněn, do zápasů za Liverpool jsem pak naskakoval jen na pár minut. Teď na podzim už je to lepší. Zatím jsem spokojený. Hraju pravidelně a dávám i góly.

V nominaci jsou celkem čtyři Češi. Je to podle vás v první řadě díky mistrovství Evropy v Portugalsku?
Určitě. Byla to akce roku, navíc strašně sledovaná. Byla k ní upřena velká pozornost a myslím, že jsme tam zahráli výborně. Mně se podařilo vyhrát krále střelců, Pavel Nedvěd s Tomášem Rosickým mužstvo táhli a držel nás i Petr Čech v brance. Proto věřím, že je naše nominace oprávněná a je to určitě dobrá reklama pro český fotbal.

Jaké si vy osobně dáváte v anketě ambice?
Byl bych moc spokojený, kdybych dostal nějaký ten hlas a v pořadí se posunul trochu výš. Abych nebyl úplně bez bodu.

Nedvěd může obhájit

Může podle vás Pavel Nedvěd obhájit loňské prvenství?
Reálné to asi je, má šanci. Měl výborné mistrovství Evropy a i když v reprezentaci skončil, daří se mu dál v Juventusu.

Komu byste dal trofej vy?
Pro mě je nejžhavějším kandidátem francouzský útočník Arsenalu Thierry Henry. Trofej by si určitě zasloužil. EURO mu sice s reprezentací nevyšlo, ale táhl a táhne Arsenal. Už minulou sezónu měl výbornou, teď je znovu výjimečný. Dává góly, ale dokáže je i připravit pro spoluhráče. Myslím si, že mu hodně lidí věří, i když na druhou stranu je těžké vybrat z té padesátky jen jednoho fotbalistu.

Co říkáte na to, že Nedvěd v rozhovoru pro France Football nevyloučil návrat do reprezentace?
Pro nás by to bylo výborné. Vždyť Méďa byl náš dlouholetý kapitán, táhl nároďák a výkonnost má stále dobrou. Určitě by to bylo jen ku prospěchu mužstva a radost by z toho jistě měli i fanoušci.

Nepředhazoval by mu někdo, že mužstvo jednou opustil a teď se chce znovu vrátit?
Nemůžu mluvit za všechny, ale já rozhodně ne.

V sobotu jste za Liverpool nenastoupil kvůli zranění stehenního svalu. Jak to s vámi vypadá nyní?
Už je to v pohodě, nebylo to nic vážného. V sobotu bych měl hrát domácí zápas proti Crystal Palace.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit