Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Belgický fotbalista Legear řádil za volantem. Autem projel až k pokladně obchodu!

9. října 2012 08:29 - Tongeren

Pořádně krušné nedělní ráno zažili zákazníci na benzinové stanici v belgickém Tongerenu. Fotbalový záložník Jonathan Legear, který hájí barvy Těreku Groznyj, totiž nezvládl řízení a se svým porsche se v rychlosti vřítil do obchodu, přičemž způsobil jednomu ze zákazníků zranění. Pětadvacetiletý spoluhráč českého obránce Martina Jiránka nebude smět minimálně dva týdny za volant, navíc ho čeká soud.

Nahrávky z bezpečnostních kamer odhalily, že Legearovo auto prorazilo skleněné vchodové dveře, rozmetalo několik regálů s jídlem a pitím a zastavilo se až u pokladny. Zákazník Jeffrey Dewallef stihl jen tak tak uskočit. K události došlo kolem půl šesté ráno. Škody jsou odhadovány na 250 až 300 tisíc eur.

Mluvčí soudu Michel Zegers uvedl, že dvojnásobný belgický reprezentant bude obviněn z neúmyslného napadení a pravděpodobně také z jízdy pod vlivem návykové látky.

U Legeara se nejednalo o první prohřešek. Již v roce 2009 byl odsouzen k 50 hodinám prospěšných prací poté, co naboural se svým BMW X5 do domu.

jsv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy