Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Famózní patička! Nástupce Falcaa v Portu Martínez kandidátem na gól roku

9. října 2012 21:34 - Porto

Fotbalisté Porta dost možná našli nástupce svého bývalého ostrostřelce Radamela Falcaa. Skauti portugalského klubu znovu zalovili v Kolumbii a angažmá útočníka Jacksona Martíneze se začíná vyplácet. Šestadvacetiletý útočník se ve víkendovém zápase portugalské ligy zaskvěl krásným gólem, kterým pomohl k výhře nad Sportingem Lisabon 2:0.

Když do Porta před třemi lety zamířil Falcao, provázela ho pověst rozeného kanonýra, sázel totiž branky za argentinské River Plate. Skauti Porta se tentokrát zaměřili do mexické ligy, odkud v létě přivedli za 11 miliónů dolarů Martíneze. Ten měl v Mexiku rovněž výbornou střeleckou bilanci a v Portu se velice rychle aklimatizoval.

Šestadvacetiletý Jackson Martínez vstřelil v devíti zápasech už šest gólů a ten poslední byl opravdu lahůdkový. Rivala ze Sportingu Lisabon „načal" už v desáté minutě, kdy elegantně převzal pas od spoluhráče Danila, pravačkou si zpracoval míč a zády k brance patičkou skóroval. Krátce před koncem ještě přidal druhý gól další mladík James Rodríguez a Porto slavilo zasloužené vítězství.

jis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy