Lyon zdolal Brest a drží kontakt s čelem tabulky francouzské ligy

Paříž

Fotbalisté Lyonu, kteří jsou jedním ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy, zůstali ve francouzské lize na třetím místě. Jednobodovou ztrátu na vedoucí duo Paris St. Germain, Marseille udrželi díky výhře 1:0 nad Brestem.

Fotbalisté Lyonu se radují ze vstřelení gólu na hřišti Hapoelu Kirjat Šmona.

Lyonu zařídil tři body svou pátou brankou v sezoně nejlepší klubový střelec Bafetimbi Gomis, který v 57. minutě využil nahrávku Malbranqua. Záložník hostů Mario Lička se do hry nedostal.

Trenér Rémi Garde nasadil sestavu: Vercoutre - Réveillére, Biševac, Lovren, Dabo - Briand (59. Mvuemba), Malbranque (84. Fofana), Gonalons, Lacazette - López, Gomis (78. Ghezzal).

Olympique Marseille po výtečném úvodu do sezóny, kdy šestkrát v řadě vyhrál, potřetí za sebou ztratil. Na hřišti posledního nováčka z Troyes nedokázal vstřelit branku a naopak v předposlední minutě překonal jeho obranu Nivet. Tým Troyes si tak připsal první výhru od postupu do Ligue 1.