Rubriky:

Evropské ligy

Čech: Pohled na tabulku je příjemný

13. listopadu 2004 14:43 - PRAHA

Brankář Petr Čech vyhrává s Chelsea jeden zápas za druhým, vybudoval si v londýnském klubu pevnou pozici a těší se na další fázi fotbalové Ligy mistrů. Nejen v pohárové Evropě se Chelsea zatím daří, i v Premier League je klub ruského boháče Romana Abramoviče na úplném vrcholu. Velkokluby jako Arsenal a Manchester United se zatím Chelsea dívají na záda.

 

archiv

Po vítězství nad Evertonem vedete tabulku anglické Premier League před Arsenalem o dva body. Jak se vám na ni dívá?
Pohled je to samozřejmě příjemný. Vždyť prakticky od začátku sezóny se s Arsenalem o čelo tabulky pereme. Byli jsme v závěsu za nimi, pak jsme je bodově dotáhli a teprve teď jsme regulérně před svým velkým rivalem. Ale kdyby to takhle bylo kolo před koncem, tak jsem ještě šťastnější.

Je anglická liga opravdu tak vyrovnaná?
Určitě. Není možné, aby v této soutěži někdo všechno vyhrál, hlavně venku. Každý zápas je těžký, papírově slabší mužstva se na vás chtějí vytáhnout. Navíc vědí, že nemají co ztratit. Arsenal hrál poslední ligový zápas na hřišti nováčka Crystal Palace. Bylo to derby a nakonec mohl favorit i prohrát, protože soupeř proti nim hrál jak o život.

Důležitější než nula je výhra

V utkání s Evertonem jste vychytal už devátou nulu v Premier League. Jak si toho ceníte?
Je to příjemná věc, ale nejdůležitější je, že vyhráváme. Nuly mají svou váhu i v tom, že moc gólů nedáváme a často vítězíme 1:0. Takže pak je důležité neinkasovat.

Dost za očekáváním zatím zůstává Manchester United. Překvapuje vás to?
Asi se čekalo, že budou hrát opět nahoře, bojovat o titul. Jenže sezónu začali se zdravotními problémy některých klíčových hráčů. Momentálně se v lize potýkají s tím, že dávají málo gólů. Přitom mají možná nejlepší útočníky v Premier League.

Vztahy mezi Manchesterem a Arsenalem se v poslední době dost vyhrotily, jejich trenéři často vedou v novinách slovní válku. Je to výhoda pro Chelsea?
V první řadě se díváme sami na sebe. Do nás zase šily noviny ještě před startem soutěže. Všude se psalo, že si Abramovič za peníze titul nekoupí, že mužstvo hvězd samo o sobě nic neznamená. Jen pokračujeme v trendu, který jsme nastolili na začátku. Ale je pravda, že vztahy mezi Manchesterem a Arsenalem jsou teď dost napjaté. Když spolu hráli naposledy, byl tam nějaký incident v tunelu mezi hráči a ještě to snad má mít dohru u disciplinárky.

Všichni mají šanci hrát

Trenér Mourinho sestavou dost míchá. Jak to hráči nesou?
Já myslím, že jsme všichni v pohodě. Prakticky už druhý měsíc hrajeme systémem středa-sobota, zápasová zátěž je obrovská a v jedenácti lidech se to uhrát nedá. Všichni mají šanci hrát a záleží jen na každém, jak se prosadí.

V anglickém Ligovém poháru chytal dva zápasy váš brankářský rival Cudicini...
Trenér nám to oznámil dopředu, takže jsem to bral v klidu. My spolu problémy nemáme a je dobře, že teď dostal šanci, protože oba gólmani musí být v pohotovosti, kdyby se jeden zranil. Carlo navíc ve středu v Newcastlu chytal fakt dobře.

Jak moc jste si oddychl, že už máte s předstihem zajištěn postup do další fáze Ligy mistrů?
Všichni jsme rádi, protože zbývající dva zápasy můžeme hrát v pohodě bez stresu. A to nám určitě bude ještě víc vyhovovat.

Kdo podle vás postoupí z druhého místa?
Tipoval bych CSKA Moskva, protože to byl v obou zápasech s námi nejlepší soupeř z těch tří mužstev.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy