Varšava/Praha

Málo platné, góly jsou kořením fotbalu, a ty krásné nejlahodnější ingrediencí. Michal Gliwa, brankář týmu Zaglebie Lubin, asi dlouho nezapomene na trefu Lirana Cohena z týmu Bielsko-Biala v utkání polské ligy. Izraelský ofenzivní záložník z přímého kopu pravačkou báječně zakroutil balón a rozhodl o výhře svého klubu v poměru 2:1.

Parádní gól Lirana Cohena

Cohen využil toho, že gólman Lubinu nechal v očekávání centru u bližší tyče až příliš odkrytého místa. Odchovanec Maccabi Tel Aviv ho ale dokonale převezl. Rozhodl se pro přímé ohrožení branky, obstřelil jediného z bránících hráčů a Gliwa už přes zoufalou snahu nedokázal míč zkrotit dřív než za čárou. Střelec navíc zasadil domácím dokonalé K.O., protože skóroval v 90. minutě a Lubin se už v nastaveném čase na nic nezmohl.

Autorem čestného úspěchu poražených, kteří hráli celý druhý poločas v deseti bez vyloučeného Róberta Ježe, byl český útočník Michal Papadopulos.