Liverpoolský Baroš řádil

Český útočník týmu FC Liverpool Milan Baroš byl k nezastavení v sobotním zápase Premier League s Crystal Palace. Při výhře Reds zařídil všechny branky svého týmu, hattrick završil v poslední minutě zápasu. Dva góly vstřelil ze značky pokutového kopu. Střelecky se prosadil i Václav Svěrkoš z bundesligového Mönchengladbachu.

Hrdinou zápasu Premier League s Crystal Palace se stal útočník Liverpoolu Milan Baroš. První trefu si připsal poté, co proměnil pokutový kop za faul na sebe. Druhý gól vstřelil po volném kopu Xaviho Alonsa, který k Barošovi usměrnil Harry Kewell. Hattrick mohl několikrát završit, jednou ale nemířil přesně a podruhé se mu připletl míč pod nohy. Dočkal se ale v poslední minutě, když proměnil další pokutový kop za faul na sebe.

V divokou přestřelku se změnilo londýnské derby mezi Tottenhamem a Arsenalem. Více štěstí měli kanonýři, kterým výhru zařídil trefou devět minut před koncem Francouz Robert Pires. Českého brankáře Chelsea překonal ve Fulhamu jen Diop, za hosty se trefili Lampard, Robben, Galals a Tiago. Chelsea si bez problému dokráčela pro tři body a stále zůstává na čele tabulky.

Wolfsburg dále šokuje Bundesligu

V německé Bundeslize se stále daří překvapení sezóny z Wolfsburgu. Lvi pod vedením Erika Geretse smetli i díky skvělemu Bulharovi Petrovovi třetí Stuttgart 3:0 a dále se hřejí na výsluní a první příčce. V zápase Mönchengladbachu s Norimberkem vstřelil vítěznou trefu domácích český fotbalista Václav Svěrkoš. Na konečných 2:1 snižoval až v nastaveném čase Slovák Mintál.

V utrápených výkonech naopak pokračuje Borussia Dortmund. V sobotu prohrála v Kaiserslauternu 0:1. Češi v žlutočerném dresu se neprosadili, Jan Koller si vykoledoval jen žlutou kartu. Na druhou příčku se v případě nedělní výhry v Bochumi dostane mnichovský Bayern.

Výsledky neúplného 13. kola Bundesligy:
Freiburg - Bielefeld 2:3 (15. Coulibaly, 38 Iashvili - 15. a 86. Buckley, 20. Owomoyela)
Schalke - Hertha Berlin 1:3 (50. Asamoah - 42. Marcelinho, 71. Rafael, 83. N. Kovac)
Hannover - Mohuč 2:0 (34. Christiansen, 51. Schröter)
Mönchengladbach - Norimberk 2:1 (19. Neuville, 71. Svěrkoš - 93. Mintál)
Wolfsburg - Stuttgart 3:0 (69. a 76. Petrov, 42. Brdaric)
Brémy - Leverkusen 2:2 (19. Klose, 72. Valdez - 51. Voronin, 53. Berbatov)
Kaiserslautern - Dortmund 1:0 (71. Zandi)
Výsledky neúplného 13. kola Premier League:
Southampton - Portsmouth 2:1 (18. Blackstock, 71. Phillips - 12. vlastní Jakobsson)
Tottenham - Arsenal 4:5 (37. Naybet, 61. Defoe, 74. King, 88. Kanoute - 45.+1 Henry, 55. Lauren z pen., 60. Vieira, 69. Ljungberg, 81. Pires)
Liverpool - Crystal Palace 3:2 (23. a 90. obě z penalt, 45. Baroš - 52. 44. Kolkka, Michael Hughes)
Fulham - Chelsea 1:4 (57. Pape Bouba Diop - 33. Lampard, 59. Robben, 73. Gallas, 81. Tiago)
Bolton - Aston Villa 1:2 (21. Diouf - 41. McCann, 89. Hitzlsperger)
Charlton - Norwich 4:0 (15. a 21. Johansson, 75. Konchesky, 88. Euell)
Manchester City - Blackburn 1:1 (45. Sibierski - 78. Dickov z pen.)
Birmingham - Everton 0:1 (69. Gravesen z pen.)