La Coruňa vyhrála opakovanou penaltou

Fotbalisté La Coruni vyhráli doma v sobotním zápase proti Levante jedinou brankou docílenou z penalty. V 56. minutě ji po faulu zahrával Tristán, ale pro předčasné vyběhnutí jeho spoluhráče si svůj úspěšný pokus musel zopakovat. Nemýlil se ani podruhé.

La Coruňa si tak po vyřazení z poháru trochu spravila náladu a posunula z druhé poloviny tabulky na osmé místo.

Série Villarrealu pěti zápasů bez porážky ve španělské fotbalové lize skončila. Utnulo ji Bilbao díky dvěma gólům útočníka Urzaíze, který zápas rozhodl během sedmi minut po přestávce. Villarreal stačil jen korigovat na 1:2.

Elitních týmů z popředí tabulky se snaží držet Espaňol, který vyhrál nad Santanderem 2:1. Vítězný gól dal deset minut před koncem Maxi z penalty, ale pak svůj tým trochu přivedl do úzkých, když dostal druhou žlutou kartu.

Zápas Numancie proti FC Sevilla rozhodl nevídaným gólem z poslední minuty Antonio. Ten napálil zhruba ze sedmdesáti metrů míč, jenž přeskočil gólmana hostí Suareze a k překvapení všech skončil v brance. "O takovém gólu jsem snil celý život," řekl Antonio po kuriózní trefě, kterou stanovil výsledek zápasu na 2:1.

Výsledky - 11. kolo:
La Coruňa - Levante 1:0 (56. Tristán z pen.), Espaňol - Santander 2:1 (11. Dani, 80. Maxi z pen. - 55. Guerrero), Getafe - Málaga 1:0 (47. Gallardo), Numancia - FC Sevilla 2:1 (82. Osorio, 90. Antonio - 62. Aranda), Osasuna Pamplona - San Sebastian 1:0 (67. Moráles), Valencie - Zaragoza 0:0, Bilbao - Villarreal 2:1 (46. a 51. Urzaíz - 60. José Mari).