Evropské ligy

David Jarolím řádil v Rostocku

14. listopadu 2004 21:04 - PRAHA

Fotbalisté Bundesligového Hamburku se pod vedením nového kouče pomalu výsledkově zvedají a míří tabulkou vzhůru. V neděli Hamburk dokonale zaskočil v hansovním derby Rostock, který na jeho hřišti deklasoval 6:0. Dvěma góly k tomu přispěl i český záložník David Jarolím. Pouhý bod za vedoucím Wolfsburgem je po výhře 3:1 v Bochumi Bayern Mnichov.

Jarolím se poprvé trefil v 35. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Nešťastného Schobera v brance domácího týmu pak překonal ještě jednou po přestávce střelou mezi nohy. Dílo zkázy a nejtěžší domácí porážku v nejvyšší soutěži pro Rostock pak sedm minut před koncem korunoval Romeo.

V Bochumi skóroval v duelu s Bayernem český reprezentant Vratislav Lokvenc, z vedení se však společně se svými spoluhráči radoval jen deset minut. Pak dvěma slepenými brankami otočil zápas mladý Peruánec Guerrero a třetí gól si dal Preuss sám.

Výsledky dohrávek 13. kola Bundesligy:
Bochum - Bayern Mnichov 1:3 (66. Lokvenc - 76. a 81. Guerrero, 82. vlastní Preuss), Rostock - Hamburk 0:6 (35. a 62. Jarolím, 20. Benjamin, 42. Takahara, 47. Moreira, 83. Romeo).