Bruggy

Velkou parádu předvedl záložník týmu Cercle Bruggy Eidur Gudjohnsen. V utkání 16. kola belgické Jupiler League proti Genku prošel po individuálním průniku přes půl hřiště až k pokutovému území, kde si narazil míč a následnou přízemní ranou rozjásal téměř osm tisíc domácích fanoušků.

Parádní akce Eidura Gudjohnsena.

Genk držel na půdě Brugg nerozhodný stav 1:1 až do 62. minuty. V ní přebral na polovině hřiště míč Gudjohnsen a postupoval rázně vpřed. Marně se ho pokoušeli zastavit hostující Hyland (č. 7) a Nadson (č. 20). Zkušený islandský středopolař se nenechal o balón připravit, naopak na hranici šestnáctky si pěkně narazil s Rudym (č. 14), elegantně a bez potíží se vyhnul ve vápně obránci Koulibalymu (č. 5) a svou akci k úžasu všech dokončil povedenou střelou k pravé tyči.

Domácí v tu chvíli vedli 2:1 a nakonec se dočkali i důležitého tříbodového zisku, když na konečných 3:1 uzavřel v 78. minutě Uchebo.

Cercle Bruggy je v tabulce i přes vítězství nad Racingem na předposlední patnácté pozici. Genku patří čtvrtá příčka.