Bruggy

Málo vídané chyby se dopustil v utkání 20. kola belgické Jupiler League na hřišti FC Bruggy obránce Monsu Daan van Gijseghem (v červeném dresu s číslem 15). Ve 32. minutě za nerozhodného stavu 0:0 kličkoval s balónem k vlastní bráně a jeho chybu domácí celek ztrestal vedoucím gólem.

Van Gijseghem kličkoval s míčem k vlastní bráně.

Vše začalo u střídajícího francouzského záložníka Nicaise (s číslem 20), jenž byl v tu chvíli na trávníku jen dvanáct minut, když ve 20. minutě nahradil na trávníku krajana Debisschopa. Nicaise si před dotírajícím protihráčem nekomplikoval situaci a poslal míč až k vlastnímu brankáři, který ho bez přípravy rozehrál k volnému Van Gijseghemovi. Ten si míč nezpracoval ideálně, čehož domácí využili a začali napadat.

Čtyřiadvacetiletý zadák, který ještě v loňské sezóně hájil barvy soupeře, zazmatkoval a driblováním zamířil k vlastní bráně. Dvě kličky ustál bez úhony, ke třetí se ale už nedostal, hbitý kolumbijský útočník Bacca (s číslem 70) mu míč vypíchl a sólový únik zakončil střelou do odkryté brány.

Bruggy nakonec zvítězily 2:0, když pojistku přidal v poslední minutě zápasu Belgičan Maxime Lestienne.