Týmy Brém a Herthy předvedly kanonádu

Fotbalisté mistrovských Brém si v 16. kole německé ligy vyšlápli na poslední Freiburg a na jeho hřišti mu uštědřili debakl 6:0. Stejný výsledek se zrodil také v Berlíně, kde místní Hertha deklasovala hosty z Mönchengladbachu. Vedoucí Bayern ztratil trochu nečekaně body v Norimberku a k remíze 2:2 přispěl jako obvykle slovenský kanonýr Mintál.

Werderu pomohl výraznou měrou k vysoké výhře evropský šampion Charisteas. Řecký útočník se poprvé gólově představil ještě v prvním poločase a nakonec stihl tři minuty před koncem řádné hrací doby dokonat hattrick. Dvakrát se trefil také Klose, jenž zaokrouhlil svůj střelecký účet v sezoně na deset gólů.

Mönchengladbachu nastávají záchranářské starosti a půltucet branek v hlavním městě to jen potvrdil. U šestigólového přídělu byl z české ekipy jen Václav Svěrkoš, který nastoupil do druhého poločasu.

Vedoucí Bayern ztratil trochu nečekaně body v Norimberku a k remíze 2:2 přispěl jako obvykle slovenský kanonýr Mintál. Ten otevřel skóre již třináctou brankou sezony a jen potvrdil svou suverénní pozici v čele tabulky střelců.

Na druhé místo před Schalke, které čeká utkání 16. kola proti Dortmundu v neděli, se dostali zásluhou lepšího skóre fotbalisté Stuttgartu. Jejich soupeř Bochum se musel obejít bez služeb zraněného Vratislava Lokvence, kterého v útoku nahradil Filip Trojan. Neprosadil se však a svěřenci trenéra Sammera vyhráli jednoznačně 5:2.

Výsledky Bundesligy - 16. kolo:
Freiburg - Brémy 0:6 (29., 58. a 87. Charisteas, 20. a 23. Klose, 63. Micoud), Leverkusen - Wolfsburg 2:1 (46. Voronin, 89. Franca - 4. Klimowicz), Bielefeld - Rostock 1:1 (64. Owomoyela - 52. Di Salvo), Hertha Berlín - Mönchengladbach 6:0 (71. a 79. Bastürk, 38. Reina, 54. Rafael, 63. Madlung, 81. Marcelinho z pen.), Stuttgart - Bochum 5:2 (23. a 81. Kuranyi, 5. vlastní Kalla, 68. Hleb, 74. Meissner - 33. Edu, 59. Maltritz), Hamburk - Hannover 0:2 (19. Cherundolo, 59. Stendel), Norimberk - Bayern Mnichov 2:2 (23. Mintál, 74. Banovič z pen. - 26. Makaay z pen., 60. Zé Roberto).