Čech opět neinkasoval a Chelsea vyhrála 4:0

Fotbalisté Chelsea si po týdnu zopakovali výsledek 4:0, tentokrát si jasné vítězství připsali proti oslabenému Newcastlu. Poté, co v týdnu odchytal zápas Ligového poháru Carlo Cudicini, se do branky londýnského klubu vrátil Petr Čech a pojedenácté v lize neinkasoval.

Petr Čech

Chelsea zlomila odpor hostů, kterým chyběly opory Butt a Shearer, až v druhém poločase. Skóre otevřel v 63. minutě Lampard a za šest minut přidal pojistku Drogba. Minutu před koncem řádné hrací doby pak ukázal svou jedovatou levačku Nizozemec Robben a skóre zpečetil v nastaveném čase z penalty střídající Kežman.

Svěřenci trenéra Mourinha tak mají v čele tabulky náskok pěti bodů před Arsenalem, který díky dvěma gólům Henryho v poslední desetiminutovce a jednomu příspěvku Pirese vyhrál nad Birminghamem 3:0.

Třetí místo stále drží Everton, jenž dnes musel za plný bodový zisk děkovat soupeři. Když už pomalu utkání s Boltonem směřovalo k remíze 2:2, rozhodl o výhře liverpoolského klubu vlastním gólem tuniský obránce hostujícího týmu Džajdí.

Berger přispěl k výhře Portsmouthu

Do špatných branek se trefovali také hráči v duelu Portsmouth - West Bromwich. Skóre utkání otevřel 'vlastencem' domácí Stefanovič, o dvacet minut později se totéž povedlo Pursemu. Těsně před přestávkou poslal hosty do vedení Earnshaw, ale Portsmouth si schovával to nejlepší na konec. Pět minut před koncem posadil Patrik Berger přímý kop rovnou na hlavu De Zeeuwa a obrat dokončil o čtyři minuty později LuaLua.

Do správného tempa se začínají dostávat fotbalisté Manchesteru United, kteří vyhráli v lize již počtvrté za sebou. Scholes, Rooney a Ronaldo zajistili v druhém poločase Fergusonovu týmu výhru 3:0 nad Southamptonem.

Hrdinou Liverpoolu se při absenci stále ještě ne zcela zdravého Milana Baroše mohl stát Kewell, na jeho trefu ale dokázal reagovat Solano a utkání na hřišti Aston Villy skončilo 1:1.

Výsledky - 16. kolo:
Chelsea - Newcastle 4:0 (63. Lampard, 69. Drogba, 89. Robben, 90.+3 Kežman z pen.), Arsenal - Birmingham 3:0 (80. a 86. Henry, 33. Pires), Aston Villa - Liverpool 1:1 (44. Solano - 16. Kewell), Everton - Bolton 3:2 (45. Ferguson, 75. Gravesen, 85. vlastní Džajdí - 16. a 59. Davies), Manchester United - Southampton 3:0 (53. Scholes, 58. Rooney, 87. Ronaldo), Norwich - Fulham 0:1 (7. Andy Cole), Portsmouth - West Bromwich Albion 3:2 (35. vlastní Purse, 85. De Zeeuw, 89. LuaLua - 14. vlastní Stefanovič, 45. Earnshaw)