Nemocný Nedvěd chyběl u vítězství nad Laziem

Pavel Nedvěd si kvůli chřipce nezahrál v italské lize proti svému bývalému klubu, i bez něj ale fotbalisté Juventusu porazili Lazio 2:1. Na Nedvědově místě na levé straně zálohy nastoupil Uruguayec Olivera a pět minut před poločasem se postaral o vyrovnání. Vítězný gól pak vstřelil švédský útočník Ibrahimovic. Juventus si v čele tabulky udržel čtyřbodový odstup od milánského AC.

Na turínském stadionu Delle Alpi ale domácím fanouškům zatrnulo, když už v 11. minutě dostal Lazio do vedení Makedonec Panděv. Nakonec se ale radovali hráči Juventusu a asi zpečetili osud trenéra Římanů Domenika Casa, který s Laziem vypadl v týdnu z Poháru UEFA.

Na třetím místě Serie A se drží Udine, kterému k pokoření předposlední Sieny stačil jediný gól Di Nataleho. Stejně jako Marek Jankulovski z Udine mohl být po dnešním kole spokojený I další český reprezentant Tomáš Ujfaluši z Fiorentiny, která rovněž vyhrála 1:0 nad Boloňou. Jediným střelcem s více než jednou brankou byl veterán Zola z Cagliari: dvěma trefami přispěl k výhře 4:2 nad Chievem.

Výsledky - 14. kolo:
Cagliari - Chievo 4:2 (32. a 39. z pen. Zola, 45. Langella, 59. Abeijon - 58. Pellissier, 87. Amauri), Fiorentina - Boloňa 1:0 (62. Maresca), Juventus Turín - Lazio Řím 2:1 (40. Olivera, 75. Ibrahimovic - 11. Panděv), Lecce - Livorno 3:2 (39. Rullo, 56. Dalla Bona z pen., 59. Giacomazzi - 30. Vigiani, 40. Danilevičius), Palermo - Atalanta Bergamo 1:0 (44. Brienza), Reggina - Brescia 1:3 (74. Zamboni - 18. Stankevičius, 40. Martinez, 80. Caracciolo), Udine - Siena 1:0 (16. Di Natale)