Útočník Didier Drogba má za sebou úspěšnou premiéru v Galatasarayi Istanbul. Čtyřiatřicetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny vstřelil v pátečním utkání 22. kola turecké ligy na hřišti posledního Akhisaru jednu branku a vedoucí celek tabulky tak i díky němu vyhrál 2:1.

Didier Drogba vstřelil svůj první gól za Galatasaray.

Drogba, který do Istanbulu přišel z šanghajského celku Šen-chua, začal utkání mezi náhradníky a na hřiště nastoupil v 63. minutě místo Umuta Buluta. První branky v novém působišti se dočkal o čtyři minuty později, kdy hlavou proměnil centr Buraka Yilmaze. Vzápětí si oba hráči role vyměnili a Drogba pro tureckého reprezentanta připravil druhý zásah hostů.

Vedení Galatasaraye přitom do středy nevědělo, jestli bude Drogba moci k utkání nastoupit. Šanghajské vedení si totiž stěžovalo, že bývalá hvězda Chelsea podepsala s tureckým klubem smlouvu navzdory tomu, že měla stále platný kontrakt v Číně. FIFA však stížnost zamítla.