Bývalý sparťan Bony Wilfried zářil v Nizozemí. Hattrickem zničil Almelo a vévodí střelcům

Amsterodam

Pověst skvělého kanonýra znovu potvrdil v nizozemské lize bývalý útočník pražské Sparty Wilfried Bony. Hattrickem pomohl Arnhemu k výhře 5:3 nad Almelem. Celý zápas odehrál za vítězný tým i český reprezentační obránce Tomáš Kalas.

Útočník Arnhemu Bony Wilfried se raduje z branky.

Reprezentant Pobřeží slonoviny Bony načal účet střelecky bohatého utkání v 19. minutě. Šest minut po přestávce sice nevyužil penaltu, ale tu dorazil do branky Marco van Ginkel. Chuť si Bony spravil druhým gólem hned o dvě minuty později, kdy zvýšil už na 4:1. V nastavení pak dovršil hattrick trefou na 5:2.

Bony si pojistil první místo v tabulce střelců, kterou vede s 22 zásahy o pět gólů před druhým Grazianem Pellem z Feyenoordu a Alfredem Finnbogasonem z Heerenveenu.