Amsterodam

V pořádnou hromadnou strkanici přerostl spor mezi nizozemskými fotbalovými reprezentanty Jermainem Lensem z PSV Eindhoven a Jorisem Mathijsenem z Feyenoordu Rotterdam po nedělním utkání obou týmů. Do rozmíšky se na cestě do šaten zapojili i maséři.

Strkanice před kabinami

Oba spoluhráči z národního týmu se při zápase o čelo ligové tabulky hádali už na hřišti. Duel zvládl lépe domácí Feyenoord, který ve druhém poločase odpověděl na branku Lense ze 34. minuty a otočil skóre na 2:1. Soupeři, který soutěž vede, se Feyenoord na třetím místě přiblížil na tři body.

Pětadvacetiletý útočník Lens si po zápase před kabinami na Mathijsena počkal a chytil ho za triko. Někdejšího obránce Hamburku či Málagy začali bránit spoluhráči a strhla se mela.

"Co tam Lens předvedl, je nepřijatelné," zlobil se trenér PSV Dick Advocaat, podle kterého se bude muset jeho svěřenec z chování zodpovídat. Incident s největší pravděpodobností bude vyšetřovat i domácí fotbalová asociace.