Rubriky:

Evropské ligy

Gattuso byl jmenován hrajícím trenérem fotbalistů Sionu

25. února 2013 16:24 - Bern

Bývalý italský reprezentant Gennaro Gattuso byl jmenován hrajícím trenérem fotbalistů Sionu. Pětatřicetiletý záložník nahradil dosavadního kouče Víctora Muňoze, který byl po nedělní ligové prohře 0:4 s Thunem přesunut do role vyhledávače talentů.

 

Profimedia.cz

"Hráči se až do odvolání budou starat sami o sebe. Vedení proto pověřilo odpovědností kapitána týmu Gennara Gattusa," citovala agentura AP prohlášení čtvrtého klubu nejvyšší soutěže, který na vedoucí Grasshopper Curych ztrácí devět bodů.

Mistr světa z roku 2006 Gattuso je už pátým trenérem Sionu v této sezóně a osmým za posledních 14 měsíců. Vedle Muňoze, jenž vedl tým od prosince, na lavičce působili také Pierre-Andre Schürmann, Michael Decastel, Sébastian Fournier, Vladimir Petkovič, Rolland Courbis a Laurent Roussey.

Gatttuso přišel do Sionu přišel loni v létě po třinácti letech v AC Milán. Trenérskou premiéru ve švýcarském celku si bývalý hráč Perugie, Glasgow Rangers a Salernitany odbude ve středečním čtvrtfinále Švýcarského poháru s Lausanne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy