Real Madrid nedohrál zápas, na stadionu prý byla bomba

MADRID

Utkání španělské fotbalové ligy mezi Realem Madrid a San Sebastianem zůstalo kvůli telefonické výhružce bombovým atentátem nedohráno. Rozhodčí musel ukončit zápas za stavu 1:1 jen několik minut před koncem a policie poté nařídila rychlou evakuaci 70 000 diváků ze stadionu Santiaga Bernabeua. Zatím není jasné, zda na stadiónu bomba skutečně byla.

Podle agentury AP oznámil anonym informaci o údajné bombě do redakce baskického deníku Gara. Výbuch měl nastat přesně v 21:00, tedy čtvrt hodiny po vypršení řádné hrací doby zápasu. Rozhodčímu vysvětlil situaci náhradní čtvrtý sudí a hlavní arbitr zhruba deset minut před devátou hodinou utkání ukončil.

AP připomněla, že separatistická organizace ETA se v minulých dnech obrátila na list Gara s podobnými oznámeními, po nichž vždy následovaly menší výbuchy v různých španělských městech.

Hrozba teroristického útoku je v Madridu stále živá. V sobotu to bylo devět měsíců, kdy při sérii bombových explozí ve vlacích a na nádraží Atocha přišlo o život 191 lidí.

ETA zaútočila na stadión Santiaga Bernabeua 1. května 2002, kdy Madrid hrál semifinále Ligy mistrů s týmem FC Barcelona. Před stadiónem explodovalo auto naložené výbušninami. Lehce zraněno bylo 17 lidí.