Rubriky:

Evropské ligy

Slováci obnoví chátrající fotbalové stadióny a stále usilují o společnou ligu

7. března 2013 18:46 - Bratislava

Slovenská vláda uznala, že fotbalové stadióny jsou ve špatném stavu a vyčlení každý rok 4,5 miliónu eur (114 miliónů Kč) na jejich rekonstrukci. Po dobu deseti let by se mělo postupně obnovit až 21 stadiónů po celé zemi.

 

Vizualizace Slovenský fotbalový svaz

Na obnovených stadiónech by chtěli Slováci hrát společnou česko-slovenskou fotbalovou soutěž. „Třináctého března máme v Praze společné setkání se zástupci Fotbalové asociace České republiky. Českým partnerům chceme oznámit, že budeme mít stadióny. Následně chceme znát další podmínky, které bychom měli splnit, aby vznikla společná česko-slovenská liga," uvedl prezident Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik.

Rekonstrukcí by měly projít fotbalové "stánky" v Žilině, Trnavě, Košicích, Prešově, Nitře, Trenčíně, Banské Bystrici, Dunajské Stredě, Levicích, Prievidzi, Dolném Kubíně, Topoľčanech, Zvolenu, Zlatých Moravcích a v dalších slovenských městech. Plán rekonstrukce se netýká bratislavských stadiónů. V hlavním městě by měl vyrůst zcela nový Národní fotbalový stadión na Tehelném poli.

Ivan Vilček, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy