Evropské ligy

Fenerbahce otočilo před odvetou s Plzní domácí duel s Bursasporem

10. března 2013 20:09 - Istanbul

Fotbalisté Fenerbahce Istanbul půjdou do odvety osmifinále Evropské ligy proti Plzni povzbuzení obratem výsledku z domácí soutěže. S Bursasporem brzy prohrávali, ale zápas 25. kola zvládli a vyhráli jasně 4:1. Český stoper Jan Rajnoch nasměroval svým druhým gólem v sezoně Sivasspor za vítězstvím 2:1 nad Antalyasporem.

Petr Horník, Právo

Obranu Fenerbahce pokořil už ve druhé minutě slovenský útočník Stanislav Šesták, za deset minut však již bylo srovnáno po trefě kapitána Emreho Belözoglua.

I když musel klíčový záložník vzápětí střídat, istanbulský tým obrat dokonal po přestávce. Do sítě anglického brankáře Scotta Carsona se postupně trefili Raul Meireles, Dirk Kuijt a Moussa Sow a výsledek proměnili v debakl.

Trenér Aykut Kocaman, jehož tým čeká odveta s Plzní na zavřeném domácím stadionu ve čtvrtek, nasadil sestavu: Demirel - Topuz, Irtegün, Yobo, Ali Kadirim - Meireles (89. Korkmaz), Emre (23. Topal) - Kuijt, Baroni, Sow - Sentürk (65. Erkin).

Fenerbahce, které v Plzni tento čtvrtek zvítězilo 1:0, je v ligové tabulce na třetím místě o skóre za Besiktasem. Na první Galatasaray mu chybějí čtyři body.

Rajnoch otevřel skóre duelu s Antalyasporem hlavou ve 12. minutě. Hosté, kterým v tabulce patří páté místo, zvládli vyrovnat, ale po gólu Kilice prohráli 1:2.

Ve stoperské dvojici s Rajnochem odehrál celý zápas Jakub Navrátil, v dresu hostů nastoupil na posledních 34 minut záložník Petr Janda.