Baroš přispěl gólem k vítězství nad Newcastlem

Fotbalisté Liverpoolu hostili v nedělním utkání 18. kola nejvyšší anglické soutěže Newcastle a na rozdíl od předchozího zápasu s Evertonem nezaváhali. Svěřenci trenéra Beníteze zvítězili 3:1, jednou brankou a jednou gólovou přihrávkou na sebe upozornil Milan Baroš. Nejlepší střelec letošního Eura se v této sezóně trefil v dresu Liverpoolu již pojedenácté.

Hosty sice poslal do vedení Nizozemec Kluivert, ale domácím hráčům se povedlo rychle vyrovnat. Po Gerrardově rohu se natahoval po míči hlavou Hyypiä, jenže hostující obránce Bramble ho poslal do sítě místo něj.

Po třech minutách už Liverpool vedl, když průbojný Baroš vyzval ideální přihrávkou ke skórování Mellora, jenž potvrdil střeleckou formu z poslední doby. Po hodině hry se český kanonýr trefil sám. Australan Kewell mu poslal míč do uličky, Baroš ve vápně obešel i gólmana Givena a střelou k tyči završil výhru Reds.

V 77. minutě byl vyloučen Bowyer a Newcastle se musel bránit početní přesile, Liverpool ji však nevyužil. Pět minut před koncem mohl parádně znovu skórovat Baroš, jenž po Nuňezově centru zkusil nůžky, ale míč šel vedle tyče.

Arsenal se posunul na druhé místo

Žádný z věhlasných útočníků, ale "sváteční střelec" Sol Campbell zařídil výhru Arsenalu na hřišti Portsmouthu. Reprezentační obránce se trefil poprvé po 16 měsících a v dohrávce 18. kola vrátil obhájce titulu na druhé místo. Dál vede Chelsea a pětibodovým náskokem.

Portsmouth s Patrikem Bergrem ve středové řadě však byl mistrovi více než rovnocenným soupeřem a Campbell měl spoustu práce i v obraně.

Anglie - 18. kolo
Liverpool - Newcastle 3:1 (35. vlastní Bramble, 38. Mellor, 61. Baroš - 32. Kluivert), Portsmouth - Arsenal 0:1 (75. Campbell)
TABULKA

Rozhněvaný Totti nadchl Řím dvěma góly

Fotbalisté AS Řím své fanoušky po dlouhé době skutečně nadchli. Tým, který v této sezóně vyhrál doma všehovšudy dvakrát, rozstřílel v 16. kole italské ligy Parmu 5:1. Hlavními postavami byl kapitán Totti a Cassano, kteří dali po dvou gólech.

Totti přitom v nedělních italských novinách pohrozil, že AS Řím opustí, pokud se klub nevrátí mezi uchazeče o titul. Fotbalista, který nikdy neoblékal jiný dres a pro fanoušky se stal klubovým symbolem, řekl v rozhovoru pro list Il Messaggero, že už má dost hry v průměru a že zvažuje odchod do zahraničí.

O několik hodin později ukázal, jak moc pro mužstvo znamená. Dvěma góly se stal nejlepším střelcem v klubové historii, celkem má na kontě už 108 ligových branek, o dvě víc než Roberto Pruzzo. Parma, která uprostřed týdne oslavila šťastný postup v Poháru UEFA, se jeho zásluhou vrátila do kruté reality.

Itálie - 16. kolo
Boloňa - Reggina 2:0 (5. Bellucci z pen., 63. Meghni) Fiorentina - Chievo 2:0 (45. Rigano, 70. Portillo), Inter Milán - Brescia 1:0 (24. Mihajlovič), Lecce - Sampdoria Janov 1:4 (53. Vučinič - 38. a 50. z pen. Flachi, 60. Tonetto, 90. Kutuzov) AS Řím - Parma 5:1 (10. a 50. Cassano, 29. a 58. Totti, 82. Montella - 45. Bovo), Siena - Livorno 1:1 (43. Vergassola - 56. Lucarelli), Udine - Lazio Řím 3:0 (13. Pizzaro z pen, 17. Michele, 36. Iaquinta).
TABULKA

Bilbao poprvé plně bodovalo venku

Bilbao ve čtvrtek nastřílelo sedm branek v Poháru UEFA Standardu Lutych a Ezquero, jemuž se v Belgii povedl hattrick, si další dva góly schoval na ligu. Díky tomu Baskové vyhráli v neděli v Zaragoze 2:0 a bylo to vůbec poprvé v této sezóně, co si v lize přivezli tři body zvenku.

Mallorca doma zatím vyhrála jen jednou a ani tentokrát své příznivce nepotěšila. Hosté z Pamplony ji porazili 2:1 díky dvěma trefám Valda. Espaňol hrál na hřišti poslední Numancie 0:0, přesto si v tabulce udržel druhé místo za Barcelonou. Real Madrid však má nedohraný zápas se San Sebastianem k dobru.

Zápas FC Sevilla - Betis začal v 19:00 a utkání Atlético Madrid - La Coruňa se hraje od 21:00.

Španělsko - 16. kolo
Barcelona - Valencie 1:1 (79. Ronaldinho z pen. - 63. Fiore), San Sebastian - Getafe 1:1 (70. Nihat - 81. Pernia z pen.), Zaragoza - Bilbao 0:2 (54. a 79. Ezquero), Mallorca - Pamplona 1:2 (80. Perera - 32. a 41. Valdo), Villarreal - Málaga 3:0 (45. Peňa, 69. Riquelme, 84. Forlán), Numancia - Espaňol 0:0, FC Sevilla - Betis Sevilla 2:1 (4. Alves, 47. Navarro - 44. Fernando).
TABULKA

Sochaux počtvrté v řadě neuspělo

Fotbalisté Sochaux počtvrté za sebou nedokázali ve francouzské lize vyhrát a v posledním zápase před zimní přestávkou ztratili další body na nejlepší týmy v tabulce.

Na hřišti Nantes sice od konce prvního poločasu vedli díky druhému zásahu brazilského útočníka Ilana, domácí Fae však rozhodl v 86. minutě o dělbě bodů.