Realu Madrid hrozili fanoušci pěstmi

V nevýrazných výkonech pokračují fotbalisté Realu Madrid. Ve středeční dohrávce prohrál Bílý balet s FC Sevilla 0:1 a klesl v tabulce španělské ligy na páté místo, FC Sevilla poskočila na třetí příčku. Vede stále Barcelona, která má nyní náskok už deseti bodů. Vedoucímu katalánskému celku v duelu proti Levante zachránil výhru až tři minuty před koncem nejlepší kanonýr soutěže Samuel Eto'o.

Real Madrid prohrál doma s FC Sevilla 0:1 a v tabulce klesl na páté místo, zatímco vítězný celek vynesly tři získané body na třetí pozici. Jediný gól zápasu vstřelil v 19. minutě brazilský záložník Julio Baptista. Další příležitosti už hosté nevyužili a nespokojení fanoušci po závěrečném hvizdu zlostně hrozili pěstmi směrem k domácí lavičce. Na vedoucí Barcelonu ztrácí Real už 13 bodů.

Na druhé místo tabulky se dostala Valencie po vítězství 3:0 nad Espaňolem. Hosté odehráli druhou půli jen v devíti, protože v závěru prvního poločasu dostali červené karty Serrano a Tamudo.

San Sebastian pětkrát překonal obranu domácí Málagy, po dvou gólech dali Kovačevič a Nihat. Ani tento zápas nedokončil poražený celek s plným počtem hráčů, poslední branku dostala Málaga po Gerardově vyloučení.

Arruabarrena z Villarrealu zase viděl červenou kartu už v sedmé minutě, ale jeho spoluhráči nakonec přišli v Albacete o vítězství až v závěru.

Výsledky - 17. kolo:
Albacete - Villarreal 2:2 (15. a 86. Pacheco - 32. Forlán, 35. Guayre), Bilbao - Mallorca 4:0 (6. a 85. z pen. Yeste, 10. Ezquerro, 76. Gurpegi), La Coruňa - Zaragoza 2:3 (48. Pablo Amo, 51. Luque - 35. Cani, 56. Milito, 68. Villa), Valencie - Espaňol 3:0 (82. a 83. Mista, 11. Baraja), Pamplona - Numancia 2:0 (48. a 68. Morales), Getafe - Santander 2:0 (5. a 32. Riki), Málaga - San Sebastian 1:5 (41. Valcarce - 11. a 51. Kovačevič, 70. a 82. Nihat, 60. Labaka), Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (7. Joaquín), Barcelona - Levante 2:1 (29. Deco, 87. Eto'o - 60. Jofre), Real Madrid - FC Sevilla 0:1 (19. Baptista).