Čech potřinácté v anglické lize neinkasoval

Brankář Petr Čech potřinácté v sezóně anglické ligy neinkasoval a pomohl fotbalistům Chelsea k výhře 1:0 nad Aston Villou. Londýnský klub si tak udržel v čele tabulky náskok pěti bodů před Arsenalem, který porazil 2:0 v derby Fulham.

Utkání na Stamford Bridge rozhodl gólem z 30. minuty Duff, který překonal Sörensena střelou levačkou po Robbenově přihrávce. Na lavičce hostů z Birminghamu strávil celý zápas český obránce Václav Drobný, jenž se své premiéry v anglické nejvyšší soutěži ještě nedočkal.

Na druhém konci Londýna otevřel skóre v 12. minutě útočník Arsenalu Henry, jenž si šestnáctým gólem v ročníku upevnil postavení krále střelců Premier League. Porážku Fulhamu zpečetil v 71. minutě Henryho krajan Pires.

Ani další týmy z čela tabulky dnes nezaváhaly. Everton vybojoval domácí výhru 2:1 nad Manchesterem City a je stále třetí bod za Arsenalem. Everton má náskok tří bodů na čtvrtý Manchester United, jenž brankami Giggse a Scholese porazil hosty z Boltonu.

Trenér Portsmouthu Velimir Zajec slavil s mužstvem premiérovou výhru po svém oficiálním jmenování hlavním koučem. Vítězství hostů 1:0 na hřišti Crystal Palace zařídil gólem z 69. minuty Primus, jenž se prosadil hlavičkou po přesném rohovém kopu Patrika Bergra.

Anglická liga - 19. kolo:
Southampton - Charlton 0:0, Arsenal - Fulham 2:0 (12. Henry, 71. Pires), Chelsea - Aston Villa 1:0 (30. Duff), Crystal Palace - Portsmouth 0:1 (69. Primus), Everton - Manchester City 2:1 (22. Cahill, 63. Bent - 42. Fowler), Blackburn - Newcastle 2:2 (26. Dickov, 54. Todd - 6. Dyer, 34. Robert), Manchester United - Bolton 2:0 (10. Giggs, 89. Scholes), Norwich - Tottenham 0:2 (73. Robbie Keane, 77. M. Brown), Birmingham - Middlesbrough 2:0 (10. Morrison, 45. Heskey).