Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Rezek na Kypru čelil hněvu vlastních fanoušků: Házeli na hřiště i tříkilové kusy betonu

3. dubna 2013 19:06

Šlágr posledního kola základní části kyperské ligy fotbalisté celku Anorthosis Famagusta nezvládli. Útočník Jan Rezek je vedl poprvé jako kapitán, ale domácí nestačili na vedoucí APOEL Nikósie a prohráli 0:2. Do play off jdou ze druhého místa s šestibodovým mankem a jejich fanoušci jsou hodně nespokojeni, což ukázali i při zápase.

 

Anorthosis Famagusta

Jak dávali najevo nespokojenost?

Deset minut před koncem začali na hřiště házet kameny, světlice, prostě všechno, co měli po ruce. Ještě štěstí, že se nikomu z hráčů nic nestalo, protože jsem tam viděl i tříkilové kusy betonu, které vyrvali z tribuny. Rozhodčí zápas na deset minut přerušil a pak k tomu kotli poslal uklidňovat fanoušky podavače míčů, kterým bylo v průměru tak sedm let. Některé věci jsou tady prostě k nepochopení...

Měl zápas nějaké dohry?

Ještě večer vedení klubu vyhodilo izraelského trenéra Levyho. Bylo to pod tíhou posledních šesti zápasů, v nichž jsme ztratili náskok a přišli o první místo v tabulce. A taky asi i pod tlakem fanoušků, kteří jsou poslední dobou hodně nespokojení. Ve středu by nám měli představit nového trenéra. Spekuluje se, že by to měl být člověk, který v minulé sezóně přivedl k titulu AEL Limassol. Říkají mu kyperský Mourinho.

Je ve vašich silách ještě dohnat šestibodové manko?

V play off hraje každý s každým doma a venku, takže potkáme APOEL ještě dvakrát. Určitě to dotáhnout můžeme. Nemyslím si, že bychom se v poslední době nějak zhoršili. Hrajeme pořád stejně, jen neproměňujeme šance. Pak dostaneme gól z ničeho a psychicky nás to sráží. Zrovna dneska mi to samé říkal i bývalý hráč Anorthosisu nebo Newcastlu Gruzínec Kecbaja, který s námi byl na kafi. Trénuje gruzínský nároďák, ale žije v Larnace. Tady ho lidi zbožňují, protože jako kouč dovedl Anorthosis poprvé do Ligy mistrů.

Dá se říct, že se o titulu rozhodne mezi vámi a právě Apoelem?

Myslím si, že jo, i když nejlepší aktuální formu má Omonia, která do play off proklouzla ze čtvrtého místa na poslední chvíli. Bude to hodně vyhecované, co zápas, to derby. Dva týmy z Larnaky, dva z Nikósie. Tohle jsou vždycky fantastické bitvy. Jen se trochu bojím, abychom nedostali nějaký flastr za fanoušky. V minulé sezóně jsme ze šesti utkání play off hráli čtyřikrát před prázdným stadiónem. Měli jsme trest my, APOEL i Omonia.

Když pominete fotbalové starosti, jak se teď na Kypru žije pod tíhou velkých ekonomických problémů země?

No, jednoduché to tady není. Zoufalství některých lidí, kteří přišli nebo přijdou o peníze, je obrovské. Klubu jako takového se to ale nijak nedotklo. Prezident přišel do kabiny a říkal, ať jsme v klidu, ale spekuluje se, že v příští sezóně budou muset všechny týmy přistoupit na úspornější opatření.

Nikoho z hráčů to nepostihlo?

Náš klub má jako sponzora jednu menší banku a všichni u ní máme konto. Měla by být v pohodě. Možná že někteří kyperští hráči, kteří kopali venku a měli velké smlouvy, o něco přijdou, pokud úspory měli tady. Ale řeší to asi jen mezi sebou, jinak se s tím nikdo v kabině nesvěřuje.

A vy osobně jste v pohodě?

Já tu na účtech tolik peněz nemám, neměl bych přijít o nic. Nechávám si tu jen nějaké prostředky na živobytí, ale část financí vždycky jednou za čas posílám do Čech.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy