Chelsea pomáhá k titulu rozhodčí, tvrdí Carragher

Rozhodčí Mike Riley může dovést fotbalisty Chelsea k anglickému titulu. Myslí si to alespoň obránce Liverpoolu Jamie Carragher, podle něhož chyby tohoto arbitra ovlivňují boj o ligový primát ve prospěch londýnského klubu, jehož branku hájí český gólman Petr Čech. Spoluhráče útočníka Milana Baroše Riley v sobotním zápase s Chelsea rozčílil sudí tím, že v prvním poločase upřel Liverpoolu penaltu za ruku Cardose Tiaga.

Fotbalistům Chelsea prý pomáhá na cestě za titulem rozhodčí - ilustrační foto.

Čech tak s jeho přispěním popatnácté v sezóně udržel čisté konto a Joe Cole v 80. minutě zajistil Chelsea nejtěsnější vítězství.

Stejný rozhodčí stál i u sporného verdiktu v zápase aktuálně druhého týmu soutěže Arsenalu proti Manchesteru United. V říjnovém duelu nařídil penaltu za nafilmovaný pád Wayna Rooneyho a Manchester výhrou 2:0 po 49 zápasech ukončil neporazitelnost Arsenalu.

Nad podivnou shodou okolností se Carragher pozastavil před britskými novináři. "Udělal chybu ve dvou velkých zápasech, které v této sezóně rozhodoval. A právě tyto verdikty mohou na konci soutěže znamenat rozdíl mezi Arsenalem a Chelsea," uvedl.

Riley by podle něj neměl řídit klíčové duely nejvyšší anglické soutěže. "Špičkové zápasy potřebují špičkové rozhodčí. A vzhledem k těmto chybám by se měla Fotbalová asociace zamyslet, jestli tam právě tento rozhodčí má co dělat," dodal Carragher.

Šestadvacetiletý anglický fotbalista je během posledního měsíce již druhým hráčem, který si stěžoval na výroky rozhodčích. Verdikt Grahama Polla v prosincovém zápase s Arsenalem kritizoval brankář Chelsea Čech. Českému reprezentantovi se nelíbilo, že Poll uznal gól Thierryho Henryho z přímého kopu. Francouzský útočník totiž vystřelil ještě před zapískáním v době, kdy si Čech teprve stavěl zeď.