Rubriky:

Evropské ligy

VIDEO: Rozhněvaní fanoušci zahnali fotbalisty AEK po obdrženém gólu do šaten

14. dubna 2013 22:02 - Atény
(Aktualizováno: 15. dubna 2013 09:39)

Rozzlobení fanoušci přerušili nedělní duel AEK Atény v řecké fotbalové lize. Když jejich tým šest minut před koncem inkasoval v přímém souboji o udržení s Panthrakikosem první gól, hromadně vtrhli na trávník a hráče zahnali do kabin. Pořadatelé nechali Olympijský stadión vyklidit a zápas byl po dlouhých dohadech předčasně ukončen.

Menší počet fanoušků na hřišti už zápas na chvíli přerušil předtím, hromadně ale příznivci domácích vběhli na hrací plochu po vlastním gólu obránce Mavrudise Bugaidise na 0:1. Podle agentury AP se policie rozhodla pro evakuaci a na stadiónu i před ním došlo k řadě střetů, při kterých použila i zábleskové granáty.

Dlouho nebylo jasné, zda se utkání i přesto nedohraje, po více než hodině a půl ho ale rozhodčí Stavros Tritsonis definitivně ukončil. Podle mluvčího soutěže zatím o výsledku rozhodnuto není, AEK ale zřejmě čeká kontumační porážka 0:3, kterou dostal za podobný incident Panathinaikos. Kromě toho měl zavřený stadión na čtyři zápasy.

Jedenáctinásobný ligový šampión AEK zažívá nejhorší sezónu v historii klubu, v případě porážky zůstane jedno kolo před koncem soutěže na sestupové patnácté příčce. Panthrakikos měl před zápasem stejně bodů a byl před AEK díky lepšímu skóre.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy