Basilej

Nádhernou brankou z pětadvaceti metrů se rozloučil s fotbalovou kariérou nejlepší střelec švýcarské reprezentace Alexander Frei. V zápase mezi domácí Basilejí a Curychem zařídil parádní trefou z přímého volného kopu vyrovnávací gól červenomodrých na 1:1. Semifinalista letošního ročníku Evropské ligy nakonec v samotném závěru dokonal obrat, když v 86. minutě proměnil penaltu Schar a o tři minuty později definitivně pojistil tříbodový zisk střídající Salah.

Alexander Frei se rozloučil s fotbalovou kariérou nádherným gólem.

Třiatřicetiletý Frei v 64. minutě krátce po své trefě za velkých ovací vystřídal. "Byl to můj typický gól," uvedl bývalý hráč Borussie Dortmund. Původně chtěl skončit po sezóně, ale rozhodl se odchod urychlit poté, co dostal nabídku nastoupit do funkce sportovního ředitele FC Lucern.

"Jenom velcí hráči dokážou v takové chvíli takhle trefit trestný kop," ocenil jeho výkon trenér Basileje Murat Yakin.

Frei se vrátil po čtyřech sezónách v Dortmundu do Basileje v roce 2009 a od té doby s ní vždy získal švýcarský titul. V uplynulých dvou ročnících byl nejlepším střelcem soutěže. V reprezentaci odehrál 84 zápasů a dal 42 branek.