Čech si připsal už šestnáctou nulu

Popáté v řadě nelovil gólman Chelsea Petr Čech v úterním duelu s Middlesbrough ze své branky míč a celkově si v letošním ročníku Premier League připsal na konto již šestnáctou nulu. Londýnští hráči před zraky svého budoucího spoluhráče Jiřího Jarošíka zvítězili díky trefám Didiera Drogby 2:0 a zvýšili tak svůj náskok v čele tabulky na sedm bodů.

Druhý Arsenal zaváhal v domácím duelu s Manchesterem City, který na stadiónu Highbury od 34. minuty vedl díky ráně Shauna Wrighta-Phillipse z 25 metrů. Alespoň bod zachránil obhájcům titulu čtvrt hodiny před koncem švédský záložník Fredrik Ljungberg.

Fanouškům Chelsea se tak opět o něco přiblížilo splnění snu, že jejich oblíbený klub získá po padesáti letech mistrovský titul. Tým trenéra Josého Mourinha soutěži vládne pevnou rukou, když neinkasoval už 511 minut. Hráči Middlesbrough Petra Čecha příliš nezaměstnali, větší potíže mu způsobila pouze Downingova střela do skrumáže, kterou zlikvidoval nadvakrát.

Hrdinou zápasu byl Drogba. Útočník z Pobřeží slonoviny, jenž přišel loni v létě na Stamford Bridge za 24 milionů liber jako nejdražší posila Chelsea v historii, zneškodnila soupeře dvěma góly v rozmezí dvou minut v prvním poločase. Svůj pátý gól v tomto ligovém ročníku dal Drogba pravačkou po přihrávce Franka Lamparda, stejný hráč mu posadil míč na hlavu při druhé brance.

Po Arsenalu zaváhal i druhý pronásledovatel Chelsea Manchesteru United, který hrál bez branek s Tottenhamem. Na první místo ztrácejí "Reds" už jedenáct bodů.

Portsmouth přišel v poslední minutě o bod v Liverpoolu, kde domácímu Evertonu zajistil vítězství 2:1 Leon Osman. Český záložník Patrik Berger několikrát pořádně protáhl gólmana Evertonu Richarda Wrighta, ten si však s jeho pokusy poradil.

Anglie - 22. kolo
Arsenal - Manchester City 1:1 (75. Ljungberg - 34. Wright- Phillips), Birmingham - Bolton 1:2 (66. Upson - 17. Diouf, 90. Nolan), Chelsea - Middlesbrough 2:0 (15. a 17. Drogba), Everton - Portsmouth 2:1 (29. Stubbs, 90. Osman - 31. Aiyegbeni), Manchester United - Tottenham 0:0