Rubriky:

Evropské ligy

Jarošík: Už v Londýně zůstanu

5. ledna 2005 09:17 - PRAHA/LONDÝN

Na konci roku se zdálo, že přestup Jiřího Jarošíka do londýnské Chelsea je jen pustou teorií. Pár dní po Novém roce je ale všechno jinak. Moskevský CSKA odklepl odchod českého reprezentanta, který v úterý dohodl s vedením anglického klubu podmínky smlouvy. "Taková šance mnohokrát za život nepřichází," uvědomuje si sedmadvacetiletý univerzál.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Když jsme si povídali koncem prosince, mluvil jste o šanci hrát za Chelsea, velmi opatrně. Teď budete minimálně na půl roku jejím hráčem. Co to pro vás znamená?
Je to fantastický pocit, dostat se do takového klubu. Jsem šťastný a beru to jako velkou výzvu a pochopitelně zodpovědnost. Taková šance mnohokrát za život nepřichází.

O čem jste si povídali s trenérem Mourinhem a jak na vás působil?
Povídali jsme si pochopitelně o fotbale. Vše mi překládal můj manažer pan Zíka. Trenér mi říkal svoje představy, hovořil o Chelsea i o mně. Je to velice příjemný člověk, žádný náfuka, i když už toho jako trenér hodně dokázal.

Jak probíhaly zdravotní testy?
Byly hodně podrobné, až jsem měl trochu obavu, což kdyby... V poslední době jsem ale žádné zranění neměl, takže obava brzy opadla.

Potkali jste se i s Petrem Čechem?
Přišel za námi po společném obědě hráčů a probrali jsme všechno možné.

Pokud si vzpomínám, říkal jste, že anglicky nehovoříte. Kdo vám bude tlumočit?
Budu se muset rychle učit. Ruština a němčina mi tu nejsou moc platné. Zpočátku mi pomůže Petr. Co nejdříve by měla přijet moje drahá polovička Veronika, která anglicky umí. Zatím budeme bydlet v klubovém hotelu přímo v areálu stadiónu na Stamford Bridge. Budu žít fotbalem doslova čtyřiadvacet hodin denně.

Vracíte se ještě do Prahy?
Už v Londýně zůstanu. Mám tu sice nějaké věci na sebe, ale kopačky jsem si nevzal. Ty mi přivezou.

Stihnete sobotní pohárový zápas za Chelsea?
Věřím, že ano a nejen kvůli kopačkám. Nejde jen o podpis smlouvy, ale z Ruska musí přijít včas transferkarta. Nepředpokládám, že bych utkání odehrál celé. Dlouho jsem netrénoval, což trenér ví a řekl, že mi dá prostor se dobře připravit.

Mluvili jsme i o mé další perspektivě. Mourinho chce, abych byl připravený co nejdříve, protože má hodně zraněných hráčů a náročný program. Mužstvo táhne deset borců a ti si potřebují odpočinout. Šanci bych měl dostat i v Premier League. Ligu mistrů vzhledem k zápasům za CSKA v této soutěži však hrát nemohu. O mých konkrétních úkolech jsme zatím detailně nemluvili.

Na kdy plánujete stěhování?
Zatím nebudu v Moskvě nic pouštět. Mám hostování na půl roku, třeba v létě budu zpátky, i když udělám všechno pro to, abych v Chelsea zůstal. Nejpotřebnější věci mi přivezou v příštích dnech, postupně budeme řešit i bydlení v Londýně, ale to má všechno čas. Teď si to chci vychutnat a od středy začnu tvrdě trénovat, abych byl Chelsea co nejdříve co nejplatnější.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit