Inter Milán zůstává v lize neporažen

Neuvěřitelný obrat se podařil v neděli fotbalistům Interu Milán, kteří porazili Sampdorii Janov 3:2. Přitom ještě v 88. minutě prohrávali o dvě branky. Pak ale uspěl nigerijský útočník Obafemi Martins a Christian Vieri s Uruguaycem Alvarem Recobou v nastaveném čase šokovali soupeře dalšími dvěma zásahy.

Inter si tak udržel neporazitelnost v soutěži a získal na čtvrtém místě tříbodový náskok právě před Sampdorií.

Vedoucí Juventus si poradil s Livornem, které porazil 4:2. Pavel Nedvěd se mezi střelce nezapsal, podílel se však na brance Zlatana Ibrahimovice v 75. minutě. V prvním poločase dostal český záložník žlutou kartu. Dva góly turínského klubu dal Mauro Camoranesi, před večerním utkání AC Milán v Palermu má Juventus v čele tabulky pětibodový náskok.

Uspělo i třetí Udine, které zvítězilo 2:0 nad Cagliari. Marka Jankulovského vystřídal v závěru v sestavě vítězů Belleri. Kapitán římského Lazia Paolo di Canio, jenž se dostal pod palbu kritiky za fašistický pozdrav ve čtvrtečním derby s AS, se trefil i dnes ve Florencii. Hosté vyhráli 3:2, Tomáš Ujfaluši odehrál v obraně Fiorentiny celý zápas.

Výsledky 18. kola:
Boloňa - Chievo Verona 3:1 (27. Locatelli, 60. Tare, 87. Belluci z pen. - 76. Zanchetta), Fiorentina - Lazio 2:3 (21. a 85. Miccoli - 33. Di Canio, 64. Panděv, 82. Dabo), Inter Milán - Sampdoria 3:2 (88. Martins, 90.+1 Vieri, 90.+3 Recoba - 44. Tonetto, 83. Kutuzov), Juventus - Livorno 4:2 (25. a 90. z pen. Camoranesi, 17. Del Piero, 75. Ibrahimovic - 41. Vidigal, 80. Melara), Lecce - Reggina 1:1 (43. Babu - 45. Mozart z pen.), Messina - Brescia 2:0 (5. Donati, 70. Parisi z pen.), AS Řím - Bergamo 2:1 (40. a 53. Montella - 85. Marcollini), Siena - Parma 0:1 (21. Gilardino), Udine - Cagliari 2:0 (23. a 59. Di Natale), Palermo - AC Milán 0:0.

Na ostrovech uspěli favorité

Ve zbývajících dvou zápasech víkendového 3. kola Anglického poháru slavili úspěch favorité. Fotbalisté Newcastlu i Arsenalu si zajistili postup brankami ve druhých poločasech.

Newcastlu vystříleli postup proti soupeři z regionální soutěže Lee Bowyer a Shola Ameobi zásahy v úvodní čtvrthodině po změně stran. Ligoví šampioni z Arsenalu dokonce museli otáčet skóre, protože od druholigového Stoke City inkasovali gól do šatny. José Antonio Reyes a Robin van Persie však v druhé půli rozhodli zápas ve prospěch domácích.

Výsledky - 3. kolo:
Yeading (regionální soutěž) - Newcastle 0:2, Arsenal - Stoke City (II) 2:1

Ronaldo zachránil Real

Dva góly Ronalda pomohly fotbalistům Realu Madrid k výhře v derby na stadionu Atlétika, po němž se "Bílý balet" posunula v tabulce na druhé místo, o něž se po 17. kole dělí s mistrovskou Valencií. Za vedoucí Barcelonou, která má ještě večerní zápas s Villarrealem před sebou, zaostávají o sedm bodů.

Brazilský útočník, jenž měl s novým trenérem Realu Vanderleiem Luxemburgem problémy kvůli své kondici, se poprvé trefil ve 14. minutě. Na 2:0 zvýšil devět minut před koncem zápasu Santiago Solari a vzápětí po něm zpečetil skóre svou druhou trefou Ronaldo.

Fotbalisté Espaňolu rozdrtili ve španělské lize Pamplonu 4:1 a před večerními dohrávkami se posunuli na třetí místo tabulky o bod před Real Madrid. Domácí tým zlomil odpor soupeře třemi góly v rozmezí sedmi minut prvního poločasu.

Výsledek 17. kola:
San Sebastian - Albacete 0:2 (7. a 49. Pacheco), Santander - Málaga 2:1 (26. Javi Guerro, 40. Regueiro - 86. Navas), Espaňol - Pamplona 4:1 (37. a 84. Fredson, 32. Rodriguez, 39. De la Peňa - 17. Webo), Zaragoza - Betis Sevilla 1:0 (42. Savio), Mallorca - La Coruňa 2:2 (56. Luis Garcia, 65. Okubo - 50. a 63. Luque), Atlético Madrid - Real Madrid 0:3 (14. a 84. Ronaldo, 81. Solari), Villareal - Barcelona 3:0 (29. a 86. Forlán, 47. Gonzalo).