Stockholm

Fotbalisté AIK Stockholm a IFK Göteborg v průběhu pondělního vzájemného duelu ve švédské lize na minutu přerušili hru, aby uctili památku chorvatského brankáře Ivana Turiny. Dvaatřicetiletý hráč ve čtvrtek náhle zemřel kvůli srdečnímu selhání.

Fotbalisté AIK uctili památku Ivana Turiny.

Těsně než se na časomíře přiblížila 27. minuta, fotbalisté zahráli míč do autu. Na počest brankáře, který nosil právě číslo 27, pak fotbalisté i rozhodčí za potlesku a skandování naplněného stadiónu na minutu přerušili hru.

Domácímu AIK se brzy po emotivní chvilce podařilo srovnat na 1:1 a nakonec zvítězit 3:1. Předtím naopak domácí hráči Goitom a Majstrovic hned dvakrát během jediné minuty neproměnili pokutový kop.

Turina přišel do AIK v roce 2010 z Dinama Záhřeb a za švédský klub odehrál 89 zápasů. AIK se již dohodl, že s Dinamem příští pondělí sehraje charitativní zápas, jehož výtěžek věnuje brankářově rodině. Turina měl s manželkou dvě roční dcerky a další přírůstek do rodiny čekali.