Rubriky:

Evropské ligy

Chelsea naštval Ferguson, Mourinho kritizoval sudího

13. ledna 2005 12:25 - PRAHA

Trenér Chelsea José Mourinho se postaral v Anglii o pořádné pozdvižení, když po středečním utkání Ligového poháru proti Manchesteru United nepřímo nařkl rozhodčího z podjatosti. Za výroky portugalskému kouči hrozilo řízení disciplinární komise Fotbalové asociace, ta se však jeho případem nakonec nebude zabývat.Po zápase, který skončil na Stamford Bridge bezgólovou remízou, se Mourinho do sudího Nealea Barryho ostře pustil.

"V prvním poločase jsem viděl jednoho rozhodčího a v druhém úplně jiného," řekl trenér Chelsea.

Nadzdvihlo jej, když si všiml, že kouč United Alex Ferguson odcházel o přestávce tunelem společně s arbitrem. "Vím, že rozhodčí neodcházel do šatny sám. Měl by mít kolem sebe své dva asistenty a čtvrtého sudího, byl tam ale ještě někdo jiný," tvrdil Mourinho, aniž by jmenoval přímo Fergusona.

"Díky tomu, co jsem o pauze viděl, jsem později pochopil spoustu věcí. V prvním poločase rozhodčí kontroloval hru, ale ve druhém dějství už to byl faul za faulem, pád za pádem a spousta trestných kopů pro Manchester," pokračoval trenér českých reprezentantů Petra Čecha a Jiřího Jarošíka.

Z případného disciplinárního řízení si prý Mourinho nic nedělá. "Pokud se mě Fotbalová asociace bude chtít zeptat, co se stalo, klidně jim to řeknu," dodal bývalý kouč Porta. Vedení anglického fotbalu se však jeho případem zabývat nebude. "Přečetli jsme si výroky pana Mourinha a rozhodli jsme se, že není potřeba podnikat žádné další akce," řekl BBC mluvčí Fotbalové asociace.

Mourinho si ještě rýpnul do svého skotského rivala. "Možná, až mi bude šedesát, budu tady trénovat dvacet let a všichni mě budou respektovat, pak možná budu mít moc říkat věci tak, aby se někteří lidé museli třást," uvedl Mourinho, jehož svěřence čeká odveta semifinálového duelu za dva týdny na Old Traffordu.

ČTK

Zrušit