Baroš s Morientesem Liverpoolu body nevystřelili

Ani přítomnost elitních střelců Milana Baroše a čerstvé posily Fernanda Morientese nepřinesla fotbalistům Liverpoolu body ze šlágru 23. kola Premier League s Manchesterem United. Domácí Reds v sobotu rozesmutnili své příznivce na Anfield Road prohrou 0:1, jediný gól zápasu zařídil Wayne Rooney.

Španělský kanonýr Morientes přestoupil do Liverpoolu ve středu z Realu Madrid a kouč Rafael Benítez poslal svého krajana na hřiště od první minuty. Partnerem nové posily v útoku byl uzdravený Milan Baroš.

Byli to však hosté v netypicky černých dresech, kteří se na konci radovali. Postaral se o to mladíček Rooney, jenž již ve 21. minutě zápas rozhodl střelou z dálky, při níž musel gólman Dudek zpytovat svědomí. Domácí měli navíc štěstí, že střela Roye Keana z 30. minuty pouze orazítkovala břevno.

Ve druhém poločase se již na skóre nic nezměnilo, i když Baroš, jenž po jednom ze střetů krvácel na hlavě, neustále testoval pozornost obránců Manchesteru. Liverpoolu se nepodařilo ani využít přesilovku, když hosté hráli od 65. minuty oslabeni o vyloučeného Browna. O deset minut později také skončil střídáním Morientesův neúspěšný debut.

Jarošík slavil první ligovou výhru

Jiří Jarošík si užil vítěznou ligovou premiéru v dresu Chelsea, která zvítězila díky dvěma brankám Lamparda v londýnském derby na hřišti Tottenhamu 2:0. Bývalý záložník CSKA Moskva vystřídal v 70. minutě Rusa Smertina, jenž svým pádem v pokutovém území zařídil penaltu, z níž vstřelil Lampard úvodní gól.

V brance Chelsea opět zářil Petr Čech, jenž už v šestém zápase za sebou - všechny navíc byly vítězné - neinkasoval. Neprůstřelnost českého reprezentačního gólmana v anglické nejvyšší soutěži tak trvá již deset hodin a jednu minutu, celkově má na kontě už sedmnáct utkání s nulou.

Vedoucí tým Premier League díky vítězství na White Hart Lane zvýšil svůj náskok v čele tabulky již na deset bodů před Arsenalem, který utrpěl nečekanou porážku 0:1 na hřišti Boltonu. Na anglického šampióna se již navíc dotahuje Manchester United, který je na třetím místě pouze o bod zpět.

Anglie - 23. kolo
Liverpool - Manchester United 0:1 (21. Rooney), Aston Villa - Norwich 3:0 (9. Ridgewell, 27. Hendrie, 76. Solano), Charlton - Birmingham 3:1 (9. Karkúrí, 67. Bartlett, 75. Murphy - 62. Melchiot), Manchester City - Crystal Palace 3:1 (12. a 90. Wright-Phillips, 15. Fowler - 32. Powell), Newcastle - Southampton 2:1 (10. Shearer z pen., 38. Bramble - 42. Crouch), Portsmouth - Blackburn 0:1 (55. Pedersen), Tottenham - Chelsea 0:2 (38. z pen. a 90. Lampard), Bolton - Arsenal 1:0 (41. Janakopulos).
TABULKA

Bolfovo Auxerre poskočilo na třetí místo

Fotbalisté Auxerre zvítězili v 21. kole francouzské ligy 2:0 nad Sochaux a posunuli se na třetí místo tabulky. Góly vstřelili po přestávce Akale a Pieroni, český stoper René Bolf dostal ještě v první půli žlutou kartu.

Dalších osm dnešních zápasů má výkop ve 20:00.

Francie - 21. kolo
Auxerre - Sochaux 2:0 (67. Akale, 84. Pieroni).
TABULKA

Fiorentina remizovala v Brescii

Fotbalisté Fiorentiny nedokázali zvítězit v 19. kole italské ligy na hřišti sedmnácté Brescie. Hostující tým, v jehož sestavě odehrál celý zápas obránce Tomáš Ujfaluši, poslal sice do vedení čtyři minuty po přestávce Miccoli, v 62. minutě ale rozhodl o dělbě bodů Di Pasquale.

Druhý dnešní zápas Reggina - Inter Milán má výkop ve 20:30.

Itálie - 19. kolo
Brescia - Fiorentina 1:1 (62. Di Pasquale - 49. Miccoli).
TABULKA

Getafe i o deseti udrželo remízu s Atlétikem

Fotbalisté Atlétika Madrid nedokázali využít převahu jednoho muže na hřišti a na stadionu Getafe v 18. kole španělské ligy remizovali 1:1. Hosté vedli od 36. minuty díky brance Jorgeho, na konci prvního poločasu navíc Getafe přišlo o Pulida, jenž dostal druhou žlutou kartu. Domácí to však nezlomilo a Pachon jim v druhé půli zajistil bod.