Barošův Liverpool se vlastním gólem vyřadil z poháru

Fotbalisté Liverpoolu po víkendové porážce s Manchesterem United neuspěli ani ve třetím kole Anglickém poháru. V úterním pokračování soutěže prohráli na trávníku druholigového Burnley 0:1, o jediný střelecký zápis se postaral vlastním gólem Djimi Traoré v 51. minutě. Reds nepomohl ani Milan Baroš, který nešťastného střelce střídal.

Baroš doplnil mužstvo poskládané z řady náhradníků v posledních pětadvaceti minutách, střelecké trápení svých spoluhráčů ale neprolomil. Zoufalou snahu Liverpoolu v závěru podtrhlo vyloučení španělského záložníka Antonia Nuneze tři minuty před koncem. Baroš pak ještě v nastaveném čase dostal žlutou kartu za nesportovní chování.

Hráči Burnley se mohou těšit na duel s třetiligovým Bournemouthem v dalším kole.

Zápas se měl původně hrát 7. ledna, ale kvůli promáčenému hřišti byl předložen. Utkání bylo ohroženo i dnes, protože trávník na stadionu Turf Moor pokryl sníh a kvalitu terénu poznamenaly nízké teploty. Nakonec se ale povedlo hrací plochu připravit.