Rubriky:

Evropské ligy

Demetrio Albertini míří do Barcelony

21. ledna 2005 12:39 - PRAHA

Do španělského velkoklubu FC Barcelona míří italský fotbalista Demetrio Albertini. Záložníka Atalanty Bergamo původně nechtěl jeho zaměstnavatel pustit, zkušený veterán ale pravděpodobně dokázal přesvědčit klubového bosse Ivana Ruggeriho a v pondělí by měl s katalánským velkoklubem podepsat smlouvu.

 

cimg.163.com

Pro Albertiniho je to možná poslední šance okusit znovu atmosféru velkých zápasů, někdejší hvězda AC Milán si v Bergamu může na prestižní evropské soutěže nechat zajít chuť. Atalanta je v italské nejvyšší soutěži na poslední příčce s pouhou jedinou výhrou v 19 zápasech.

Albertini se do Barcelony chystá v pondělí poté, co odehraje víkendový zápas svého klubu v Lecce. Barcelona by byla pro italského hráče už druhou španělskou zkušeností, před dvěma lety jej AC Milán na sezónu zapůjčil do Atlética Madrid.

Ještě ve čtvrtek to ale vypadalo, že Albertini z Bergama neodejde. Prezident Atalanty Ivan Ruggeri trval na tom, aby třiatřicetiletý veterán klub neopouštěl. "Albertini zůstane hráčem Atalanty do konce ročníku," říkal Ruggeri. "Jeho kontrakt končí v roce 2006 a nejméně do letošního června musí zůstat a pomoci klubu k záchraně. Nacházíme se v obtížné situaci a ztrátu hráče Albertiniho kalibru si nemůžeme dovolit," dodal.

Poslední události ovšem nasvědčují tomu, že opora Bergama ročník v dresu Atalanty nedokončí.

fly, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy